Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko ja kontam,a sve moze biti slucajnost, a nije,kompletno delovanje ministarstva poljoprivrede je usmereno protiv cene kukuruza,tj da se sto vise istera kukuruza odjednom,a po ceni koju su oborili robnim rezervama.Prvo ne daju subvencije,da bi za pare od kukuruza kupovali repromaterijal,a sada uslovljavaju da se sva nafta kupi u kratkom roku,znaci opet juri i prodaji kukuruz.Prosle su 4 godine,oni koji su kupili kombinate na kredit su uz pomoc subvencija otplatili kredite za kupovinu istih,tad su subvencije sluzile za to,a sad imaju namenu da pociste ambare.Subvencionisanje po kilogramu ce takodje podstaci prodaju kukuruza,jos samo da ogranice da se daju od skidanja kukuruza pa do Nove godine kad je najjeftiniji,da bi sto vise otkupili oni koji su sve ovo i smislili.

Sto bi rekao Milutin " Da se mi o Turke ne ogesismo" ovi nasi su definitivno gori
 
lepo sam ja govorio da je sloba za ove mala beba, ovi sad imaju za domaci na svaka 3 dana da smisle kako gradjanstvu na kulturan nacin da isteruju kintu iz dzepa.
Skolovane secikese nema sta strana skola domaca rana. Ma..... ja njima njihovu placenicku kad smo mi jeli sa viljuskom oni varvari jeli rukama
 
Kako ova naša vlast s godinama sve namazanija naša deca za jedno 50 godina ima džabe da radi i to sa voljom.
 
Juce razgovaram sa ljudima i svi se zalecu sa tovom svinja,a kukuruza nemaju.Kazu vidis da pada bio, 22 ,sad mozes da kupis po 19 gde hoces,ako krene gore oborice vlada cenu.Kad zaskripi za kukuruz uzece kredit,ovi koji sad kupuju kukuruz prodace njima skuplje nego na pariskoj berzi,a bice dovoljno svinja da necemo moci da ucenjujemo mesare,nego ce po obicaju ucenjivati oni nas.Naravno veruju ministru posto on prica na televiziji,a ne meni posto i ja kupujem prasice za tov,pa valjda misle da hocu da ih zajebe da samo ja zaradim,a verovatno ce od mene traziti kukuruza na veresiju kad zaskripi u junu-julu.
Inace u mom selu radi troje savetodavaca i ja sta god sam ih pitao oni ne znaju,ne znam sta su onda dosli da savetuju.U opstini Bogatic ima samo jedna NIS-ova pumpa,a ni ona nije na spisku za podelu ove nafte,tako da ce cela Macva da putuje u Sabac na 3 pumpe.Kompletno ludilo,samo ne znam zasto su cekali da pocne sezona radova.
 
Neće biti baš velikih gužvi na pumpama.Drugaru NIS dovozi kući 15000litara.Verujem da će se tako organizovati i druge veće gazde.Mi mali u red pa kako nam bude.
 
Dragi bog ce nam pomoci ali mi necemo.Svi su vec oni bili vlast i nama ostaje da sjase kurta da uzjase murta.Po cemu ocekujete da ima na vidiku boljih.Ne mojte ni pomisliti da sam pristalica demokratije na ovaj nacin.
 
Nemojte se radovati izborima svi su oni isti koji god dosli na vlast nama ce biti isto nepisu oni zakone i uredbe da sirotinji bude dobro vec njima lopovima.
 
ja jos nisam dobio bonove. Sutra jos imam strpljenja... U petak idem da ih ganjam ako mi ne isporuce.
 
Neznam zasto nam bacaju prasinu u oci , evo primera .. sad imamo 2400 din ustede po Ha a prosle godine 6220 din ( akciza + 4000 subvencija) . Uslovljeni kupovinom kad nam svaki dinar treba da ulozimo u setvu sa jako malim vremenskim rokom ... Samo da mi znati koliko ce se obogatiti pre nego sto odu sa vlasti !!
 
Na teritoriji Kragujevac sutra stižu, al će podela biti tek od petka, jer postoji procedura oko preuzimanja bonova iz trezora, pa provera količine, pa pakovanje u kovert, pa nošenje do asistenta..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh