Suša 2012

Ja sam 2003e imao ukupno 76 bala slame na 2 lanca.
 
Poigravaju se sa klimom , mogu namestaju gde hoce kisu ... Eto Nemacka .. svaki dan malo pa malo pada
 
Juče sam drugaru na 5 k.j. nabalirao 145 bala na ukupnoj površini.Danas vraćajući se iz Krupnja preko Šapca i Rume video dosta parcela kojima nažalost kiša i danas da padne više nemože pomoći. Konkretno rana setva svih ratarskih kultura sa punom kako ja kažem ful Agrotehnikom još odoleva ovoj suši ali dokle to niko nemože prognozirati.
 
Meni unisteno 30 ari pasulja a sve sam rucno radio,i sejao i djubrio i prskao
 
I ja sam kopao rucno i sad nema nista od njega a bio je najbolji u selu,super je bio pasulj a susa mu je dosla glave,isto tako i za boraniju
 
Jbg,i sledece godine cu posejati oko 50 ari,valjda ce biti bolje druze,bilo bi dobro da udari jedna dobra kisa samo da se poznje zito
 
Juce pricam sa drugovim dedom dosao covek iz atara,kaze imaju usevi fore jos 10ak dana da se izvuku.Kod njih su bili iz osiguranja i procenili prvu stetu na 5-10%.
 
Gospodine @paorpaor,
već dvadeset minuta mozgam koji je to deo tela i ništa mi ne pada na pamet ipak ja nisam završio medecinu nego za školovanog paora pa vih Vas zato molio da mi objasnite koji je to deo tela.Unapred zahvalan penzioner na državnom budžetu.
 
Nazad
Vrh