Steyr

Stevo, koji motor ima tvoj traktor, (da li je Štajerov), i koji menjač (ZF) ?
 
Ja mislim da je motor puh ili nije svuda su odlivci sa znakom steyr jer su se onda zvali steyr-daimler-puch.A za menjac neznam ima 4 brzine reduktor i kornjacu zec saltam bez kvacila ja mislim da je slican raspored ko na rakovici 120.
 
steva 1984 je napisao(la):
Ja mislim da je motor puh ili nije svuda su odlivci sa znakom steyr jer su se onda zvali steyr-daimler-puch.A za menjac neznam ima 4 brzine reduktor i kornjacu zec saltam bez kvacila ja mislim da je slican raspored ko na rakovici 120.
Staer daimler puh , ima kad ima i Man oznake , to su ehtra motori , jesuli ugradjivali u traktore EATON menjace
 
Pitanje za slavka91. Da li vredi dati 33k+PDV za Steyr 4065? Kakav je sa potrosnjom, bukom u kabini... Uopste kakavi su tvoji utisci sa tim traktorom. :cao:
 
steva 1984 je napisao(la):
Ja mislim da je motor puh ili nije svuda su odlivci sa znakom steyr jer su se onda zvali steyr-daimler-puch.A za menjac neznam ima 4 brzine reduktor i kornjacu zec saltam bez kvacila ja mislim da je slican raspored ko na rakovici 120.
motor steyer 612. pogledaj broj motora prvih 5 brojeva oznacavaju tip motora
 
bojcetic je napisao(la):
Pitanje za slavka91. Da li vredi dati 33k+PDV za Steyr 4065? Kakav je sa potrosnjom, bukom u kabini... Uopste kakavi su tvoji utisci sa tim traktorom. :cao:
pozz , pa ako pogledas cene drugih traktora u toj klasi sve se vrte tako oko 30000, + opreme ako hoces neke vise, mislim da je odnos cene i kvaliteta onog sto samo dobio realan .... buka u kabini nije kao kod tm-a, malo,malo je veca, drugacije se prenosi zvuk, nizi je traktor sve ti je blize, motor, menjac i sve to. Udobnost i osecaj dok vozis su ko u kolima, volancic lako ide, sediste na napumpavanje , sve je na dohvat ruke, jedino sto su gume uzane pa se grbe malo vise osete :cool:, ima velik ugao skretanja, sto je za poslove koje kod nas radi bitno, a i reverzer pa ga za cas okrenes. Potrosnja je naspram ucinka, normalna, ne mogu sad da kazem da trosi, ipak je to 4 cilindra i jos turbo :cool:, ali snage bas ima
 
Rale 83 je napisao(la):
steva 1984 je napisao(la):
Ma nevredi da se raspravljamo oko poredjenja belorusa i steyr-a.Ti druze nisi vozio takve masine takav sam i ja bio rus pa rus dok nisam po prezentacijama vozio zapadne traktore a sad vozim imam oba pa mogu da sudim o tome sta je bolje,ekonomicnije,udobnije a jednako trose po ucinku.
Da kao kupio sam staera i sad mogu da sudim :haha: :haha: :haha: al neznam da izracunam troskove i koliko to vredi.
Nije greh kupiti dobar ili bolji i udobniji , ako imas ::novac:: i zelis da se vozis u udoban traktor , al to su samo hirevi .
Ipak je MTZ za srpske Ratare No1
Post je spojen: [time]1291907706[/time]
_________________________________________________
Imam rusa i nemam ::novac:: za bacanje , ulazem ga u profitabilnije stvari , porodicu

Da se nisi ti kojim sluzajem zavetovao sa Rusicem ?
 
@slavko91
Hvala na opisu! Traktorce je odlicno :D Za nekoliko godina bice mi potreban traktor od 60-70ks. Pa se polako raspitujem ::namigivanje::
Veliki pozdrav :ppozdrav:
 
bojcetic je napisao(la):
@slavko91
Hvala na opisu! Traktorce je odlicno :D Za nekoliko godina bice mi potreban traktor od 60-70ks. Pa se polako raspitujem ::namigivanje::
Veliki pozdrav :ppozdrav:
nema na cemu, sta god treba samo pitaj ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
igor74 je napisao(la):
steva 1984 je napisao(la):
Ja mislim da je motor puh ili nije svuda su odlivci sa znakom steyr jer su se onda zvali steyr-daimler-puch.A za menjac neznam ima 4 brzine reduktor i kornjacu zec saltam bez kvacila ja mislim da je slican raspored ko na rakovici 120.
motor steyer 612. pogledaj broj motora prvih 5 brojeva oznacavaju tip motora
Da oznaka mu je WD 612.96.Mada ima na njemu delova gde pise made in germany naprimer uljani hladnjak,kompresor i jos nesto sam video ostalo je steyr austrija valjda.Slicni motori se prave u serijama 6140 ili 6145 pa do 6195 pratio sam kubikaze velicine klipova cak su i zvukovi motora slicni iako je motor sisu.A druge serije su iste case.
 
Pozdrav.Da to je STEYER ako ti treba neke dokumentacije samo javi, inace je pouzdan , stedljiv i jak. Jedan od najbolji motora po mom misljenju. U kamionima su se ugradjivale varijante ovog motora od 140-240ks :cao:
 
Imam neku knjigu za njega kako se odrzava karakteristike kratka uputsva od serije 8080 pa do 8180.Jel ima neko drugi ko trguje sa delovima kod nas sem Vait-a? :cao:
 
steva 1984 je napisao(la):
Imam neku knjigu za njega kako se odrzava karakteristike kratka uputsva od serije 8080 pa do 8180.Jel ima neko drugi ko trguje sa delovima kod nas sem Vait-a? :cao:
Pozdrav. delove za motor smo uzimali od MAIS comerca NS :cao:
 
2s638ev.jpg
6i7fw9.jpg
izsxz6.jpg
27yd4lz.jpg
hsuu6p.jpg

Ovog sam slikao u Zablju na vasaru proletos
 
steva 1984 je napisao(la):
Evo slikao burazera letos na tanjiranju stnjike od zita samo da je za pola metra sira tanjiraca,teza i netreba mi veca tanjiraca od nje.Ranije je Rusa kidala sad Steyr nju kida. :haha:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HLlqLhWM1bI[/youtube]
[youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=x8o8jPCb1ZM&feature=related[/youtube]

lepa masina
ako se ne varam video sam slican traktor kod Jazka jesenas
 
@zombie_666
Druze gdje si ti gledao one Steyr-e, jel imas mozda broj od covjeka? Da li zanas ima li sada kakvih traktora (Steyr-a iznad 70 ks)?
 
Nazad
Vrh