Steyr

KishRobert je napisao(la):
danas je u selo stig'o jedan "kuronja"
6225!
al' nista neznam sta ima od opreme,ceo dan se vozikaju po selu sa njim.

Hoce ljudi da ga razrade do pocetka sezone :haha:
 
neka, i treba, srce mi je na mestu kad cujem da neko ko radi, uspe i kupiti nesto.


sad da isprozivamo Farmer boba, da nam okaci koju sliku, i malo vise tehnickih detalja
 
mucobieno je napisao(la):
neka, i treba, srce mi je na mestu kad cujem da neko ko radi, uspe i kupiti nesto.


sad da isprozivamo Farmer boba, da nam okaci koju sliku, i malo vise tehnickih detalja
Nema taj pristupa tom traktoru.
 
U cemu je razlika izmedju traktora steyr kompakt 360 i kompakt 4065 .Za 5 ks to vidim i sam ali sto se tice motora , i ostalih delova ne znam . Zbunjuju me oznake.
 
Veljo, jako veliku ulogu u ceni igra oprema. Pogledaj za nove automobile koliko varira cena sa istim motorom a razlicitom opremom, isto tako i za traktore. :cao:
 
Ima li neko iskustva sa Steyr 8080, 72KS, turbo, SKII kabina, duplak? Imam ponudu da kupim jedan prilično povoljno, 1984. godiste, odlične zadnje gume, prednje istrošene, u dosta dobrom stanju?

Kakva su vaša iskustva sa 8080, ako ga neko ima? Gdje inače ima dijelova za Steyr? Čitao sam o njima na internetu, u Njemačkoj i Austriji ih jako hvale i imaju veoma dobra iskustva sa njima, posebno jer ovaj model ima Steyr motor (neki SISU?), a nema elektronike uopšte, dakle čista mehanika i sinhro mjenjač.

Ako neko ima neki savjet, bio bih zahvalan jer mi se traktor jako svidja a povoljan je.
 
Imam ja takav model serije 8000 (8180a) ali je sestak motor.Kod mene je motor Steyr-deimler-puch.Sisu diesel motori su na novijim serijama koliko se secam.Ja nisam primetio neku manu ili probleme mali je potrosac i ima snage i mocnu hidrauliku.Bitno je da je motor ispravan i menjac.U kvalitet nesumnjaj masina moze mnogo radnih sati da prezivi.Kod nas ima delova u vait-u.Te serije od 70-80 ks sam gledao po internetu koriste ih dosta u sumi.Voleo bi nekog mladjeg u skorijoj buducnosti da nabavim za setvu i trckaranja bas kao sto ti hoces.Ako je povoljno kao sto kazes uzimaj ga.Daj sliku tog sto hoces da kupis.
 
Danas gledao traktor, u uzasnom je stanju!!!

Evo slika:

http://i56.tinypic.com/537408.jpg

- motor negdje pusta permant, i to obilno
-hladnjak je probijen, pusta permant
-motor je generalisan, ali gdje, kako i od koga, to niko ne zna. Kod ovog je zaribao odmah nakon što je stigao iz CH, pa su ga oni popravljali negdje
-kabina nema zadnje staklo
-pola ručica u kabini je gotovo nemoguće pokrenuti, sve koroziralo, sve su gotovo bile lomljene, vide se varovi
-krajnice naprijed razvaljene u potpunosti
-prednje kočnice ne rade, hidraulična instalacija pokidana
-ručna kočnica ne radi, iskidane sajle
-prednja vuča je popravljana, bile pojedene ricne na vratilu koje ulazi u diferencijal, al mi ne djeluje da je baš uradjeno kako treba
-pušta ulje na desnoj trubi nazad
-prednja hidraulika radi, ali jako opterećuje u motor, u leru gotovo hoće da ga ugasi
-motor baca bijel dim i plav, i hladan i vruć
-ne rade instalacije u kabini
-ne radi sat pa niko ne zna koliko sati ima
-ručica mjenjača je jako klimava, gotovo da hoće da ispadne iz mjenjača
-ne može da se ubaci u spore brzine
-prednji kardan je poptuno uništen, nosač ležaja je odvaljen nekom meni nezamislivom silom, čelična ploča koja ga nosi je otkinuta od šasije, a debela je 3 cm
-prednje gume glat ćelave (11.2-24")
-zadnje gume totalno ispucale , zadnja desna rasječena na dva mjesta (16.9-34")
-auspuh je slomljen bezbroj puta, ima nekih 3-4 cm naslaga varova na izlazu iz turbine
-hladnjak sav izubijan i oštećen
-šasija naprijed sva izlomljena, prekrivena naslagama varova

Ne znam ni sam šta sve na traktoru nije sje*ano, totalno sam se razočarao. Naizgled je veoma lijep, ali malo detaljniji pregled otkriva da je praktično uništen. Mislim da je radio u šumi, normalan posao ne može ovako polomiti traktor.
 
Nazad
Vrh