Stalska oprema za koze i ovce

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
zavsi od rase ovaca,ako hoces i jaganci da piju onda mozda nije lose staviti na 40-50 cm
 
Evo, ovako nekako bi mogle da izgledaju neke kruzne jasle koje ne bi morale da se pune svaki dan. E sad ove sipke bi mogle da idu sve do plafona, na plafonu rupa, a na tavanu senik.....lak posao?

Naravno "kecelja" obavezna i nema rastura.
P.S. neka vas ne zbunjuje kako izgleda ovo seno. To je seno jedne magicne biljke o kojoj ce tek biti reci.

Nisam uspeo da nađem gde je objašnjena magija pa ako može mala pomoć. Još jedno pitanje, je li ovo neka sklopiva platforma za mužu:

evo jos malo
milkingbenchc.jpg

milkbenchanim.gif
?
 
Poštovani kolege, zanima me samo jedna stvar- kako riješavate mužnju ovaca/ koza koje su u staji odvojene hodnikom , a životinje su lijevo i desno a izmuzište je gdje i kako to onda funkcionira:haha:(ako je izmuzište na lijevoj strani kako idu a mužnju ovce s desne strane i kamo idu poslije mužnje)
 
ova so se zove amstel block,covek proizvodi i za koze i ovce i za krave i za konje.to je so sa dodatkom vitamina i minerala,u pakovanju je od 5 kg,i kosta 550 dinara.ja je nabavljam u prodavnici clair u novom sadu,a verovatno ima i kod tebe u blizini u jacim poljoprivrednim apotekama.
 
neko moje iskustvo sa pojilicama da se sita u dovodu brzo zacepe jer kodnas ima puno kamenca u vodi pa cistimo svako malo inace su super
 
Nazad
Vrh