Spremanje kombajna za žetvu

Odg: spremanje kombajna za zetvu

OPTIBELT je samo 50 puta bolji, al je i 4 puta skuplji... Borovo remen je dobar da ga imas u rezervi reda radi, al OPTIBELT je kralj kraljeva i car careva medju remenjem...

I ja imam borovo remenje na bubnju, i ovo okolno, al varijator pogona nema sanse da borovo vidi, jer vole puci i na najmanji trzaj...
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

vektel-remenje ti je u rangu s optibelovi čak ako nije i bolje a nije tako skupo :cao:
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

od OPTIBELTOVI kaiša nema boljih :D :D ::svaka cast:: ::svaka cast::,ja ih imam na varijatiru vožnje,imao sam i BOROVE ali nisu nizašta za dan se istegnu ko praćka i samo proklizavaju. ::lose:: ::lose:: :nono: :nono:
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Kada perete kombaj? Posle zita,soje,kukuruza ili se samo na kraju sezone posle kukuruza?

Jel ga perete vodom visokog pritiska ili ga ni ne perete, samo izduvate?
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

imam dosta jak kompresor,pa posle zita i deteline ga dobro izduvam.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

sve zavisi,ako uspem da izvucem godinu da nepokisne onda neperem samo dobro izduvati,al ako pokisne u vise navrata i to dobro a narocito u zitu i soji SMRT,prasina koja pokisne i nakvasi se posle se stvara takva kiselina da brze rdja i nagriza farbu,tu mokru prasinu kad uklonis ispod vec farba posupi,ja u sustini na kraju sezone,godine, dobro izduvam i onda pranje detaljno.za klasa mi treba 5 dana za detaljno izduvavanje i pranje po ceo dan i gace budu mokre ceo dan dok zmaja DETALJNO operem sa bunkerom i hederom za jedan dan
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

danger je napisao(la):
sve zavisi,ako uspem da izvucem godinu da nepokisne onda neperem samo dobro izduvati,al ako pokisne u vise navrata i to dobro a narocito u zitu i soji SMRT,prasina koja pokisne i nakvasi se posle se stvara takva kiselina da brze rdja i nagriza farbu,tu mokru prasinu kad uklonis ispod vec farba posupi,ja u sustini na kraju sezone,godine, dobro izduvam i onda pranje detaljno.za klasa mi treba 5 dana za detaljno izduvavanje i pranje po ceo dan i gace budu mokre ceo dan dok zmaja DETALJNO operem sa bunkerom i hederom za jedan dan
Ali ceo dan!
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

i to dobar dan, :D,al skinem i hladnjak tako da mogu i motor lepo da operem a narocito hladnjak da iskesiram,izmenjam odmah sve filtere nafte,vazdusne izduvam itd.....bas detaljno :ppozdrav:
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ja imam na kucistu vetra dno spirale zrna i neovrsene mase koji se skidaju pa skinem i njih i operem i sabirnu ravan i ladju iznutra i izduvam vazduhom da nestoji prasina u kombaju jer nemam(jos) supu za kombaj nego ga pokrijem ceradom, pa ako udje nedajboze voda da netrune
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

:D :D,bravo mityoo,vredan si,ja jos imam vabricku konstrukciju vetra i nemam na spiralama limove koji se skidaju al cim istrune stavicu takvu,vidim da ovi iz mola to rade,sad je napravio dekli da se moze spirala od ovrsene mase izvuci na drugu stranu a da se nemora levi apcug skidati i vaditi iz bunkera,dakle radi se o zmaj 142 da nebude zabune za neke,nego neko je spomenuo da se pravi produzetak za bunker,imal iko informacije ko to radi
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

I ja sam pitao pa nisu odgovorili.... A ja cu nesto morati da napravim na moj kombaj jer je u kukuruzima problem, cim su malo bolji, preliva iz bunkera...
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Imao sam negdje sliku 142 s povisenim bunkerom, ali ju ne mogu pronaci. Bit ce da ju nisam ni spremio na kompjuter :udri: ::lose::

Uglavnom, kako mali_lala kaze, malo flaha, malo lima, i napravis to sam...
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Negde je Zrenjaninac pisao da njegov komsija Marin radi nadogradnju za bunker.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Zar bunker na 142 nije 3m3 ?!?

Ako je hektolitar 80 (u nekoj normalnoj godini) to bi znacilo 2400Kg...
 
Nazad
Vrh