Spremanje kombajna za žetvu

Odg: spremanje kombajna za zetvu

i na kraju kad to saberes jedna alu felna ima 120 grama tegova od nasih ekstra puteva :haha:,biter se nebalansira na taj nacin kao tockovi
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Znam da se na balansira na taj nacin samo sam hteo reci da i 5 grama nesto znaci. Ali nekada kada pocne da ti trese volan, dovoljno je samo skinuti prednje tockove i ukloniti naslage blata sa tockova i nastavljas dalje.
Sto se tice nasih puteva, pa to je posebna prica kao i sve ostalo kod nas.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ja sam moju zmajovku ove nedelje sredjivao menjao korpu, poskidao sve sa nje, vikend pauza (dosao do grada) od ponedeljka nastavak i bice spremna do kraja sledece nedelje.
Sutra cu ubaciti slike, i mog sistema skidanja-vracanja uvlakackog grla, isti kao Dangerov samo mislim jos jednostavnije!
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

I ja završavam ovih dana spremanje, menjao sam motor, korpu, varijator kompletan remontovao, izmenjao sve ležajeve 11206, lančanike i lanac ovršene mase. Ostaje mi još heder, da i njega malo pretresem. ::samo bes::
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ja sam imao problema s lancem koji pogoni spiralu bunkera te s ekscentrom koji pogoni cigancicu. Odes kod jednog majstora, kod drugog, obidjes par trgovina i to ce tokom dana biti rjeseno. Dakle, imam jos samo sastaviti lanac spirale bunkera, zglob na cigancici, dotegnuti dvoredni lanac (mozda ni necu jos), dotegnuti sve remenje koje je preko zima bilo otpusteno i ja za zetvu spreman ;)

I daj da jos pitam dok nisam zaboravio... Lanci elevatora su mi skroz dotegnuti, ali jos uvijek labavi i to vise nego bi trebali biti... Da li se moze izvaditi jedna-dve karike iz njega, pa da ga dotegnem da mi bez veze ne dere po limu i lancanicima vise nego je potrebno?
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

mal-1.jpg

mal-3.jpg

6.jpg

7.jpg

14052009177-mm.jpg


Skidanje i vracanje 5 minuta
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Bobo je napisao(la):
Ja sam imao problema s lancem koji pogoni spiralu bunkera te s ekscentrom koji pogoni cigancicu. Odes kod jednog majstora, kod drugog, obidjes par trgovina i to ce tokom dana biti rjeseno. Dakle, imam jos samo sastaviti lanac spirale bunkera, zglob na cigancici, dotegnuti dvoredni lanac (mozda ni necu jos), dotegnuti sve remenje koje je preko zima bilo otpusteno i ja za zetvu spreman ;)

I daj da jos pitam dok nisam zaboravio... Lanci elevatora su mi skroz dotegnuti, ali jos uvijek labavi i to vise nego bi trebali biti... Da li se moze izvaditi jedna-dve karike iz njega, pa da ga dotegnem da mi bez veze ne dere po limu i lancanicima vise nego je potrebno?
Možeš da izvadiš dva koraka lanca , ali onda moraš da ubaciš poluspojnicu da bi ga mogao sastaviti.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Jasno je meni kako se lanac skracuje... Samo pitam jel ima veze ako, npr. lopatice budu pre blizu jedna drugoj, pa da to nece praviti probleme...

Ne moram stavljat poluspojnicu nego tamo gdje je spojnica izvadim dvije karike, i opet staru spojnicu mogu iskoristiti.

E, fino... Znaci nece mi to nikakve probleme praviti. To mi je drago cuti ;)
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ma samo ti skracuj Bobo! Skracuj dok se ne pokida, a kad se pokida kupis novi i teraj dalje!
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Da se kolegi nije dogodilo sto se dogodilo, ne bi ja te lance ni gledo... Njemu se pojeo onal srednji lim u elevatoru po kojem lopatice guraju neovrsenu masu nazad u bubanj. Sve trulo, progrizeno hrdjom, rupe ogromne... lance nije spanao, i lanac je pojeo lim jako brzo... Evo, danas su motali novi lim i nose elevator covjeku da to povari kako treba... Kaze mi kolega da je loma imo jako puno, a ja se ne usudim otvarati elevatore i gledati u kakvom su stanju moji limovi...

Zato me zanima jel mogu te lance skracivati a da nesto ne smrdam, al bolje i karika na lancu nego lim elevatora.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ma neces nista "smrdati" nego to sto nemozes dovoljno da zategnes lanac bez skracivanja ukazuje na cinjenicu da je lanac vec istegljen i istrosen pa moze da ti se desi da se pokida! U svakom slucaju nemoj preterivati sa zatezanjem.... :cao:
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

bobo jesil prekontroliso lezaje na osovinama ovrsene i neovrsene mase ,da ti nije neki od lezaja otiso pa natego osovinu,
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ma nece se pokidati zato sto si ga skratio, nego to sto moras da ga skracujes znaci da je istegljen a sa tim ide zajedno i pohabanost osovinica i rolnica a od toga hoce da se pokida! A poznato je da previse zategnut lanac se vise haba... i zato sam rekao da ne preterujes sa spanovanjem! Naravno da ga treba adekvatno dotegnuti da nebude labav...
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

jeste nesme da bude ni preterano zategnut mora malo da spila gore dole i to je najbolje za lanac mityo tako je
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ma, nabavio sam uputstva od kombajna i tamo je sve objasnjeno koliko se lanac stela.

Dotezes ga sve dok ga na donjem lancaniku mozes s dva prsta cimati lijevo-desno... Lezajevi su dobri, sve je u centru.

Prijasnji vlasnik mog kombajna je uz njega imao i 780. Kako mi se cini da je on mjenjao te lance, i da sam ja dobio na kombajnu njegove stare. kazem nisam siguran, al kaki je to lik, ne bi me cudilo da je to napravio...

Za koji dan cu i te lance skracivati, i to je onda to... za zetvu spreman i samo cekam da ga u jecam zateram ;)
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Tako je, prva godina sa njim...

Soju sam vrsio s njim kakav je dosao,a sad ga sredjujem sve sto god se klima ili nije dobro, se popravlja, jer ja ne mogu raditi s izduzenim lancima i potrosenim remenjem...

Do sada sam na njemu promijenio:
-Lezajevi slamotresa
-Zglob cigancice prepakiran
-Lanac za pogon puza promijenjen
-Lanac za pogon spirale bunkera doteran u red
-Lanac elevatora zrna skracen za jedan par karika i dotegnut kako treba
-Rucka za promjenu okretaja bubnja odglavljena
-Varijator vitla odglavljen
-Poluosovine, caure, nastavci promjenjeni
-Korpa pravilno postelana
-Kocnice pregledane i postelane

Do zetve je jos u planu:
-promjeniti dvoredni lanac koji pogoni ladju i heder
-pregledati strujnu instalaciju da ne bi gorio na pol njive
-otvaranje i zatvaranje cjevi za kipanje na hidrauliku
-nabava malog volana
-krpanje zadnje lijeve gume (drzi 10 dana, al kad znam da ispusta to me zivcira)

Sve mi se cini da sam nesto zaboravio, al valjda cu se sjetiti.

Sve sto je promjenjeno je bilo u KRITICNOM i KRIMINALNOM stanju, ovo sto je u planu moze izdrzati jos ovu sezonu, al bi najsretniji bio da i taj dupli lanac odradim da sam miran.

Korpa, ne da je bila u kurcu, vac majko mila... Poluge za stelanje uopce nisu bile dobro postavljene, tako da kad je rucka na najmanjem zazoru, korpa je skroz otvorena. to sam rjesio, jos trebam sipke produzivati i stelati, da bas bude sve po PS-u al u grubo je to TO. napravit cu si one plocice za stelanje korpe, pa da provjerim zazore na prvoj, desetoj i zadnjoj sini, jer kako mi se cini da je korpa sad u "paralelnom" polozaju, dakle ulaz=izlaz, a to nije pravilno stelanje.

Prijasnji vlasnik je jos bio toliko pametan da nastavak sita povari da se ne moze stelati (sad je u srednjem polozaju), jer je bio lijen i skrt da ga popravi kako bi trebalo, al sad vise necu ici u nabavku djelova, pa da i to kupim da bude kako treba.


Zasto pitas jel mi ovo prva godina s njim?
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Svaka čast, majstore.Sad si ga doterao u red. Kako je taj kombajn uopšte radio do sad? ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh