Spremanje kombajna za žetvu

Odg: spremanje kombajna za zetvu

a koliko je hektolitarska vrednost jecma?? dali je moguce 142 3 kubika??
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

U 142 da nije bas skroz pun oko 2t tako da je ona Bobina konstatacija u redu.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

da ali nikad se ne puni do poslednjeg zrna, kukuruza malo manje oko 17-18 meteri ::namigivanje::
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Kombajner hektolitar jecma je oko 65.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

banePA je napisao(la):
da ali nikad se ne puni do poslednjeg zrna, kukuruza malo manje oko 17-18 meteri ::namigivanje::

Pa sad dal se puni ili ne do kraja ali ja sam i rukama gurao u poslednje rupe da stane ceo krug :D
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

mali_lala je napisao(la):
banePA je napisao(la):
da ali nikad se ne puni do poslednjeg zrna, kukuruza malo manje oko 17-18 meteri ::namigivanje::

Pa sad dal se puni ili ne do kraja ali ja sam i rukama gurao u poslednje rupe da stane ceo krug :D

a to se uvek desava, otvori desni poklopac bunkera i prosipa ili pocne kod motora da baca samo da izguras na kraj... Ali ove godine slabo da ce biti tako u zitu, u kukuruyu ce biti jer teraju kao ludi!! :D
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ma meni bi to bilo interesantno da vidim jer sto vise resenja vidis to ces bolje moci sam da uradis!
Evo za Bobu jedna slika razbacivaca, danas sam ga montirao i cim se prosusi njiva bice slika u radu!
1z23mdd.jpg
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Mityoo, majstore, TO SE TRAZI! Napokon da razbacivac kokoski vidimo i namontiran, a mozda i u radu

Nego... kakvi su ti to zadnji tockovi na zmaju? Sto se s originalnim felgama dogodilo?
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Original felne su obicne a ove su sa karikom, pa je lakse za montazu + one stare su bile vozene sa labavim srafovima pa su se izlizale rupe i jedna glavcina je bila izlizana jer se zaglavio lezaj pa su tako vozili (stari vlasnik je bio malo aljkav), a imao sam par glavcina od ZMAJ prikolice pa sam nabudzio njih a felne su od Zastavinog kamiona 3.5 tone
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246779939[/time]_________________________________________________
Ako nebude kise sutra ce biti slika....
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Bice! uslikano je a ima i video snimaka malo losijih jer su snimani mobilnim telefonom samo mi je telefon ostao kod bake pa cu veceras otici po njega...
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ajde da vidimo kako radi. :bravo:
Što se tiče koliko stane kg u bunkere u Zmaja 142 stane do 2.000kg
u Zmaja 171 stane 4.000kg pšenice :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Evo obecano-ispunjeno... Samo video je stvarno los... I da dodam jedan komentar. Kad je bolje zito nego ovo gde sam slikao(ovo je bilo ocajno) Onda jednacije razbaci,ovde je bilo malo slame pa je na sredini ostalo vise a po krajevima je bilo manje.
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=0-brjCe2rbA[/youtube]

29z90ut.jpg


207l2k1.jpg
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

:bravo: :ppozdrav: ::svaka cast::

Ovo se svakako mora imati na kombajnu...

Da, da drugovi i drugarice, i Bobo ce do iduce zetve imati "razbacivac kokoski" na svom zmaju ;)
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Bobo je napisao(la):
:bravo: :ppozdrav: ::svaka cast::

Ovo se svakako mora imati na kombajnu...

Da, da drugovi i drugarice, i Bobo ce do iduce zetve imati "razbacivac kokoski" na svom zmaju ;)
I onda samo pitas gazdu jel ti treba slama ili da stavljam kais?
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

upravo htedoh pitati,sta purnja onako,jel to kokos secka vuce snagu :haha: :haha:,kazi kako to radi i razbaciva u dobrom zitu,na slici se vidi da je zito retko pa zato dobro izgleda,daj ti sliku patenta u guscoj slami da vidim pa mozda i ja montiram
 
Nazad
Vrh