Soja 2023

Valjda danas kosim i ja soju,poslusao sam da je kasnija setva preduslov za pristojan rod kad ono sto kasnija setva to ranija zetva.Jos samo da i rod bude pristojan kad vec cena nije.
 
<a href="https://ibb.co/g7f034p">20230714-092940
Rubin se i ove godine dobro pokazao, posejan je 30.04.
13.07 je bio led i vidi se šta je ostalo od njega..skinuli smo 560 kg po jutru dosta dobre soje pre neki dan. S obzirom da se neke sorte uopšte nisu oporavile zadovoljan sam, nisam očekivao više kd 300 kila po jutru. Inače na ovoj parceli osiguranje je priznalo 75 % štetu.
 
I vrsidba i silaza,Kraljica,11% vlaga,bez zelenih mahuna i zrna,zavrsio sa sojom.A iako zadnja, na ovoj njivi je najvisi prinos bio,a da nije napravljeno nekoliko jako glupih gresaka,mozda bih i presao svoj najveci prinos soje od 2019....Inace nzm sto svi pricaju kako muke vrsiti zelenu soju,nisam primetio po kombajn nikakve razlike spram vrsidbe skroz suve soje.Mozda je to zato sto je dragon vrsio.



 
Arkadije, ne znam koliko godina imas ali delujes mnogo naivno. Bez da se naljutis, ali pricas da za malo nisi oborio svoj sopstveni rekord po prinosu a stvano veruj mi da sam bio na tvojoj strani i da sam ti poverovao za skoro nikakve kise koje si imao ove godine, bar po tvojim postovima!
Jedna jedina stvar sto treba soji za odlicne prinose je kisa i nista osim kise kad pricamo o odlicnim prinosima. Mozes djubriti do bezvesti ako nema redovnih padavina u solidnim kolicinama onda je sve propalo.
Tako da od sad stvarno ograniceno uzimam tvoja pisanja.
Jos jednom, ne ljuti se ali stvarno nema smisla!
Sad se setim pre 2-3 godine kad je Paorpaor kukao do neba a na kraju izjava za tv sa prinosima od 1,8 t/kj.
Mozda ste vi navikli da vam je prosek svake godine iznad 2 t/kj pa sve sto je manje za 100-200 kg je po vama beda!
Aj pa pozdrav!
 
Nije prvi put da po prinosu soje mislis da smo imali ovde idealnu godinu sa odlicnim padavinama u pravo vreme,mnogo gresis ali nema ljutnje naravno,ova njiva je pored vode i to na 2 strane,plus niza,glinovita zemlja.I ja bih voleo da sam imao upola prinosa kukuruza koliko imas ti ove godine,bio bih presrecan :).
Prosle godine vise nego duplo manji prinos soje nego ove godine.
 
Eh, sad, kao prvo ne znas koliko curi kukuruza kod mene ove godine a kao drugo za neku informaciju, soja je bila bolja u odnosu na proslu godinu, odnosno prosek, ne za duplo vise nego 4 do skoro 5 puta vise.
Znaci da i prosle godine si imao mnogo bolji prosek od nas ovde.
 
Zašto vas dvojica ne napišete kolike ste prinose imali?Nego sve okolo-naokolo,k'o na sudu!
Pa niste ukrali jbt.
Fala Bogu pala vam je kiša u pravo vreme.I mi koji nismo dobili kišu u Avgustu,nadamo se da ćemo je dobiti sledeće godine.
 
To ovi iz Banata kad je susa odma se pisu prinosi a kad odvali rod i bas treba da se hvali onda se kriju prinosi ko zmija noge :ROFLMAO: Sta je sramota napisati prosek ovogodisnje zetve 2650kg/kj ;) makar lepo zvuci ..
 
I vrsidba i silaza,Kraljica,11% vlaga,bez zelenih mahuna i zrna,zavrsio sa sojom.A iako zadnja, na ovoj njivi je najvisi prinos bio,a da nije napravljeno nekoliko jako glupih gresaka,mozda bih i presao svoj najveci prinos soje od 2019....Inace nzm sto svi pricaju kako muke vrsiti zelenu soju,nisam primetio po kombajn nikakve razlike spram vrsidbe skroz suve soje.Mozda je to zato sto je dragon vrsio

I vrsidba i silaza,Kraljica,11% vlaga,bez zelenih mahuna i zrna,zavrsio sa sojom.A iako zadnja, na ovoj njivi je najvisi prinos bio,a da nije napravljeno nekoliko jako glupih gresaka,mozda bih i presao svoj najveci prinos soje od 2019....Inace nzm sto svi pricaju kako muke vrsiti zelenu soju,nisam primetio po kombajn nikakve razlike spram vrsidbe skroz suve soje.Mozda je to zato sto je dragon vrsio.



Usro bi se u Fantastu veruj mi
 
Tamo je druze jos i bilo soje,mahune su bile poprilicno fino popunjene,ne znam tacan prinos jer smo poceli odatle da radimo pa isli dalje ka cardi, sto dalje to tuznije..
 
Nazad
Vrh