Soja 2023

Wendy- krajnji prosek 1800kg po jutru. Gde nije bilo leda bilo je oko 2t/jutro, gde je bilo leda oko 1,5 tona, uz dosta semena po zemlji i velikih primesa...
 
Kad je soja dobra ,zdrava ,tj kad je pogodna godina ,stigne kasno sijana bez problema . Desetak do 15bdana kasnije i od 2 mjeseca ranije posijane. Nema retrovegetacije i visoke vlage . To se desava samo u susnim godinama
Zanimljivo da nema neku visinu kao u nekim drugim godinama ali mnogo mahuna po biljci sa izuzetno velikim i zdravima zrnom, pricam za nas region.
Nikad do sad nije se desilo da nakon najlosije godine sa najmanjim prosekom dolazi naredna (ova) sa najboljim prosekom do sad.
 
Odem u atar, tamo Wendy, odem u Šabac na vašar ono Wendy, odem u Rumu ono Wendy. Ala se ona raširila!
 
Sejem soju vec neki 30 godina,najkasnija setva.je bila 15.05
Valjevka iz nulte grupe zrenja .
A ovo sta sam sve procitao ,nebi kometarisao.
 
Ja da mogu da nabavim, sejao bih 3. grupu zrenja. Samo ovi sa instituta neće da daju seme. Imaju 2 priznate sorte ali nisu u prodaji.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ja danas odradio samo jednu parcelu pred mrak.Sac metodom oko 1000kg/ hektar. U tom delu je tukao led pre mesec dana......
 
Radimo punom parrom. Ako vreme dozvoli zavrsicemo sledece nedelje!

95b6c780b126c0ec231f13cedf64bd87.jpg


dec6c447bc8e438991d5f0f57a231d46.jpg


237258e88edfbbb22f4d2f7e77dbb2e0.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas ako ovako potraje bice prazan atar sledece nedelje .
Pocetak oktobra nekad se tad sahutavalo.
 
Nazad
Vrh