Soja 2023

Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
10.105
Lokacija
Indjija & Golubinci
Posle katastrofalne godine za soju,otvaram novu temu nadajuci se boljoj godini🙂
Sl.godine ja licno cu posejati soje duplo vise u odnosu na ovu godinu.Tako mi ispada po plodoredu,a ima novih parcela na koje mora ici soja.
 
Kod nas prošle godine 20-30 jutara pšenice a ostalo soja i kukuruz i nešto malo repe, ove godine svaka druga njiva posejana pšenica, ja ostajem pri istom plodoredu pola kukuruz a druga polovina pola soja pola pšenica.
 
Slicna povrsina pod sojom i za iducu godinu. Mi smo ostavili seme, ali ogromna vecina nije. Ocekujem da cena semenske bude 220 din/kg.
 
Da se upišem. Za sledeću godinu smanjujemo površinu pod sojom. Za seme nije ostavljeno ništa...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Umesto soje ću najverovatnije suncokret. Namučio sam se sa prskanjem soje i košenjem da bih nakosio 600kg/lj. Takođe sam morao da baliram 2.5x više površine da bih imao za grejanje.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Sve soja sledece godine,,bice takodje semena viska,ostaje jos da se uradi analiza na klijavost i energiju klijanja.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Meni ce trebati dal triumf ili rubin oko 450-500 kg. Posto parcelu koju sam ostavio za sene nikako da sazri pa je led potukao i nije mi se svidjalo za seme tako da ostavim. Tako da ako neko ima viska neka pise da se dogovorimo

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Imam jos kuci ja semena ali jos nisam bio na selektiranju

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh