Soja 2022

Kod nas danas na prijemu 19-20.
Poenta što vlagu dobija dosta iz zelenog lišća i kojekakvih korova.
Ta je verovatno bila čista i zdrava inače ni danas ni juče nije bilo neke rose kod nas.
 
Ja sam na oranju cele nedelje bio ,od ponedeljka do četvrtka gume nisu bile suve od rose.Doduše sve na strnjištim , sojišta nisam počeo.
 
Gledam ima jos neovrsene soje oko Kaća i Novog sada ka B. Jarku. Koliko sam video stabljike i mahune su zrele ali ima jos zelenog lisca. Cudi me da jos nije stigla za vrsaj s obzirom da su kod nas postrne zavrsene pre ovih kisa pocetkom novembra.
 
Gledam ima jos neovrsene soje oko Kaća i Novog sada ka B. Jarku. Koliko sam video stabljike i mahune su zrele ali ima jos zelenog lisca. Cudi me da jos nije stigla za vrsaj s obzirom da su kod nas postrne zavrsene pre ovih kisa pocetkom novembra.
Magle i jake rose su uticale na to da samo zrno ima preveliku vlagu da bi se radilo. Zeleno lišće je posledica retrovegetacije.
 
Magle i jake rose su uticale na to da samo zrno ima preveliku vlagu da bi se radilo. Zeleno lišće je posledica retrovegetacije.
Bilo je i kod nas retrovegetacije i neravnomernog sazrevanja ali na slabim zemljistima. Posle onih kisa u septembru tamo gde je kuburila zbog manjka vlage jedostavno se povampirila. Katastrofa za raditi. Mnogo zelenih mahuna u bunkeru.
 
Nazad
Vrh