Soja 2022

I koliki je prinos bio na kraju jesi li merio? U dzaku izgleda uzasno.
 
Bilo je 4 dzaka na tih 7 ari. Kontam da je to oko 3500kg/ha.

Jedan deo gde je bas nadjubreno, tu je skroz polegla da se jedan deo nije ni skinuo.
Kao sto rekoh, ne mozes joj ugoditi.
 
kад рачунаш мораш узети у обзир да је џак соје 40 кг тако да је то доста мање
 
Mojih 2,5 kj Wendi-ja ce biti pokoseno ,izbalirano i potroseno kao hrana . Manja je steta tako nego da cekam kombajn , oranje ko zna kad ....
 
Nije problem oranje, orali smo nekad i oko nove godine posle Repe. Problem je kako ovršiti kombajem.
 
Ja sam juče i preključe radio soju uslužno, moš pecati na nju, vlaga samo 30, joj kakvu sam džunglu prekjuče ovro moš medvedi da se sakriju ali no.
 
Код нас је задруга прошле године у јануару косила соји. Чекали да мразеви стегну и осуше је па покосили.
 
Ja sam juče završio sa žetvom soje. Nikad kasnije.
Sorte Apolo, Konektor, Wendy i Vulkan.
Vlaga od 14 do 17.5%.
Prosek se uhvatio 2.900 kg po hektaru.
Bilo je parcela sa malo jače od 2.000 kg, do nekih koje su dale i preko 3.600 kg.
Konektor najbolji, najčistiji, bez i jednog kvarnog zrna. Wendy na drugom mestu, ali kvalitet katastrofa.

Inače vreme setve je bilo od 01.05. do 04.05.
Uvek početkom maja sejem soju.
 
I ja sam juče po podne uslužno napravio jedan krug (oko 0,5 kj) ,džungla od sirka,tatule i kerećeg grožđa,kiša me oterala,sva sreća pa je njiva 100m od kuće...Ako ništa drugo ovršio sam mu 6 redova soje pored kukuruza tako da mu mogu obrati kukuruz da bar završim sa berbom za ovu godinu,za berbu u klipu mi vlaga neće smetati:)
 
Jedna od onomad iz zetve od pre 20 i kusur dana, mrsko mi bilo da na velikom prebacujem adaptere i da se zajebavam sa tim, pa sam upreg'o dedu u rad da ne zardja:)

Soja Apolo..rekordan prinos od oko 300 i kusur kg/kj.....mada je zrno bilo fino, nije bilo kvarnog, ali sta je tu je mahune bile mahom prazne pa otuda i mali prinos...
 
Ja sam juče završio sa žetvom soje. Nikad kasnije.
Sorte Apolo, Konektor, Wendy i Vulkan.
Vlaga od 14 do 17.5%.
Prosek se uhvatio 2.900 kg po hektaru.
Bilo je parcela sa malo jače od 2.000 kg, do nekih koje su dale i preko 3.600 kg.
Konektor najbolji, najčistiji, bez i jednog kvarnog zrna. Wendy na drugom mestu, ali kvalitet katastrofa.

Inače vreme setve je bilo od 01.05. do 04.05.
Uvek početkom maja sejem soju.
Kakav je konektor za vrsu? Sta ostavljas za sledecu god?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Zato je majska setva bila ekstra ove godine.
Nije kod nas sijala ni Majska setva, za nijansu bolja ali bez drasticne razlike kao sto je znala biti u drugim godinama.
Inace juce sam zavrsio sa sojom i ne dao Bog da se vise ikada ponavlja ovakva godina sto se tice soje!
Jedino do nekog kanala gde ima vode ili krajevi nekih parcela do kanala su bili odlicni, ostalo beda nevidjena!
Jedna parcela od 2 kj je dala 4000 kg i na jos par mesta je bilo od 700-1000 kg/kj, ostalo od 400 do 600 kg/kj.
Prosek kao nikad do sad od kad radim soju nekih 30 godina. Oko 600 kg/kj.
Ako nista drugo bar mogu se zadovoljiti time da sam pokrio sve troskove ulaganja!
Idemo dalje, sledece godine malo cu smanjiti povrsinu pod sojom ali ne znacajno!
 
Nazad
Vrh