Soja 2022

мени нису примили са 20 процената са3 јутра дигао је на таван није личила ни нашта прошао сам пар пута лопатом сад делује ок ал сад треба скидати одоше леђа а никаква зарада
 
Ona Wendi što sam skidao juče imala vlagu 22%,jedna njiva nečistoća u Jusu a druga 10%.
 
Dali pametno ostaviti soju na njivi da čeka minus ili možda neke lepše dane?! Sutra idem da zakosim da vidim vlagu šta će reći,ako je preko 20% ostavljam...
 
Dali pametno ostaviti soju na njivi da čeka minus ili možda neke lepše dane?! Sutra idem da zakosim da vidim vlagu šta će reći,ako je preko 20% ostavljam...
Brašo, mi smo jedne godine kod Žarka završili žetvu 20. decembra i vlaga je bila ispod 20, 15-16 ako se ne varam zbog vetra. Problem je ako je sorta soje koja puca ili ako imaš puno miševa u njivi.
 
Kod nas danas više niko ne prima soju, ljudi vuku u Bečej na sušenje. Vlage preko 20%, nečistoće (i zbog trave i zbog trulavih zrna) velike. Mnogo otpalih mahuna, a i miševi prave humke na pun gas. Katastrofalna godina za soju.
 
Danas oko podneva išao od Subotice prema NS i na dosta mjesta vidim ljudi još vrše soju. I mi smo ove godine fasovali sa njom, jedva ju na silu ovršili. Mahune se otvaraju, a stabljika mokra do te mjere da je sječka na kombajnu bila skroz mokra. Prinos jako loš, a vlage od 15 do 22,5%. Zadnju njivu što smo ovršili niko nije htio primit. Tako šta se kod nas još nije dogodilo.
 
Niste vi čuli ni videli da se soja vrše početkom marta.Moj pokojni ujak nije mogao da je skine u nebranjenom delu i ostavio je pa šta bude.
Bilo je bolje nego ove godine.
 
Eo kod nas ce ostati mnogo za lepse vreme, mi smo nase u nedelju zavrsili 32 vlaga ali eno vec pola posejano, danas zavrsimo sejanje i nije mi zao, prinos skoro nikakav, da je nesto uputno i da se ne seje jos bi i ja cekao…
 
Niste vi čuli ni videli da se soja vrše početkom marta.Moj pokojni ujak nije mogao da je skine u nebranjenom delu i ostavio je pa šta bude.
Bilo je bolje nego ove godine.
Bilo je bolje pa nije bas za utehu ljudima kojima je rod na njivi.Pamtim jednu godinu kad su gusenicari kosili soju u velikom blatu nocu u 3 sata pa je vlaga bila 17-20 % a sad 30% tako da se tesko moze uprediti.Soja se kosi do slabe rose ako ne pirka vetric a onda se kosilo cele noci.Svaka godina je prica za sebe prvi razred nam je zagarantovan.
 
Prošle godine sam 19 novembra pokosio hektar wendy što mi ostalo i vlaga bila 17 juče pokosio uslužno čoveku vlaga 32, definitivno svaka godina priča za sebe.
 
Kod nas danas više niko ne prima soju, ljudi vuku u Bečej na sušenje. Vlage preko 20%, nečistoće (i zbog trave i zbog trulavih zrna) velike. Mnogo otpalih mahuna, a i miševi prave humke na pun gas. Katastrofalna godina za soju.
Te humke su brezine po njivi i ma ih svuda.Juce orem sojiste i samo djipam ko kengur u kabini
 
Gomile od miševa u soji i nekako vidim sa kombajna ali u kukuruzu pa još gde je gust sirak visok 2m a bere se beračrm u klipu...kad tarup naleti na takvu humku momentalno zagušenje...
 
Nazad
Vrh