Soja 2018

NA jel to najbolji auto za njivu.. Skoda "Sluzben"? :osmeh:
najbolje vozilo nije ni Lada Niva ni Golf 2,najbolje je sluzbeno-Dragan Jove Torbica :haha:

- - - - - - - - - -

Ma jok. :osmeh: Reče North ARMY da je sad moderno da se soja slika pored osnovnog prevoznog sredstva, pa rekoh ajd da i ja budem moderan... :haha: Da sam to znao prethodnih dana slikao bih bajs. (Ili motiku :haha:)
ako dovedes tastu na njivu onda je slikas sa metlom? :osmeh:
 
Fantast setva 23 Aprila, bez djubriva, pred usev soja, vise godina za redom.
Ima da se ispovraca Z 141
a781d71df8490bb9f03746d3f7e705ad.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Fantast, Belga i Wendy su nekako i deblji i zilaviji na stabiljci u odnosu na Trijumf. U slucaju zetve sa zelenijom stabiljkom zna da istera sve djavole iz 141.
Druga stvar, stariji sin je naviko u Trijumfu da tera i drugom jer u toj sorti je to moguce cak i kada je soja sa prinosom i blizu 2000 kg/kj, pa kad ulazi u Fantast ili Belgu mora dosta sporije a kombajn podriguje.
Ali polako ce se odraditi, najbitnije je da su prinosi odlicni.
Aprilska soja i setva do 3 Maja za sad je odlicna i obecava,
sve sto su kasnije posejane za sad su u punom cvetanju sa malo mahuna u donjim redovima i potrebno joj je jos dosta kise da bi dobila i na visini.
 
Zasad kako stvari stoje , ova je godina za ranije sjetve (i kuk i soj) , al liči da će biti dobro sve , i ranije i kasnije , što se stvarno rijetko dešava. Nije još gotovo al konda će trebati dobro zapamtiti 2018.
 
Peet kako ti se pokazala Belga? Ja sam je sejao prvi put ove godine,samo sam preterao sa gustinom setve.
Pa nema bas puno mahuna...
 
Da li imate grinje u soji?na mojo soji ima ponegde zuto smedje lisce koje se susi,sta bi to moglo biti?
 
Veceras sam se provozao malo po ataru i vidim da je moj Apolo poceo da se sara. Da li je to normalno (sejan 21. aprila) jer je rana sorta ili se radi o nekoj bolesti?
2ec732da6730847ba99ee8601eefdfb0.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Nije bilo kise do trece dekade juna a posle toga jeste.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Video sam istu takvu soju u delu atara kojeg je kiša zaobilazila ,tromedja Turija ,Nadalj,Temerin...
 
I soje izmedju Begeca i Glozana su pocele da zute,vidi se sa puta. Taj deo je dobio veoma malo kise ove godine.
 
Između Stepanoviceva i Kisaca isto ima na par mesta da zute. Verovatno ranije sorte. Ova godina je sve poterala ranije da sazreva pa i soju.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh