Soja 2018

Al ste vi kise imali kad je soja posejana 20 Maja dospela vec do te visine.
Kise smo imali 5x manje nego sto se pise kolicina padavina po forumu , kad kod drugih pada 20L kod nas 4-5

100 map-a i 100 ureje /kj i da vidis ;-)

Maximus nije polegao dok galeb jeste , a jos cvetova dosta po njemu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Kakav vam se maximus naspram apola pokazao lane kad je susa bila? Maximus i apolo imam tek ove godine i vise mi se u ovim uvjetima maximus svidja tj ima vise mahuna ali zanima me sta je lane bilo kad ga vamo nitko nije imao?
 
Na 100 kg mapa i 100 kg uree ti je bas isplativost u soji da se useres. Gde je tu zarada kad samo na vestak das 80 evra. Soja se kodnas seje bez vestaka, mozda malo nekad.
 
Na 100 kg mapa i 100 kg uree ti je bas isplativost u soji da se useres. Gde je tu zarada kad samo na vestak das 80 evra. Soja se kodnas seje bez vestaka, mozda malo nekad.
Sto mi nije isplativost? 2016 god je bilo i 27-30m /kj , ima li isplativosti?

Ove ne znam koliko ce biti, cuce se

U svakom slucaju rodice toliko vise da djubar sam sebe pokrije , a zemlja u kondiciji se drzi

Probao sam i bez djubra bude velika razlika

Seme ostavljam moje , tako da na tome ustedim , i onda na djubru ne moram.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Sto mi nije isplativost? 2016 god je bilo i 27-30m /kj , ima li isplativosti?

Ove ne znam koliko ce biti, cuce se

U svakom slucaju rodice toliko vise da djubar sam sebe pokrije , a zemlja u kondiciji

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
Prosle godine na 100kg map-a i 100kg ureje 1800kg po jutru prosek.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Prvi macici se u vodu bacaju.
1513d5d70abd7d4e5c14382c5837aefa.jpg
 
Svetski rekord u soji po ha je 11.5 T , znaci 65 metara po jutru, znaci moze.

Ne mora biti toliko ali ne mora ni 3x manje

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Ne znam kako vaše ali moje soje nešto nisu mnogo načičkane mahunama.Ne mora ništa da znači ali nije kao prethodnih godina.
 
I rubin koji se uspravno držao do pre neki dan, počeo da leže posle silne kišurine od pre par dana.
Inače ove rane sorte počele da polako sazrevaju. Lisabon prošaran žutim lišćem i to poprilično.
Naša njiva radjen samo jedan split tretman od širokolisnih korova, bez prskanja protiv sirka, što se vidi iz priloženog. Uz komšije najviše korova, standardno.
khGt30p.jpg
 
Ne znam kako vaše ali moje soje nešto nisu mnogo načičkane mahunama.Ne mora ništa da znači ali nije kao prethodnih godina.

Tako je i kod mene.

Večeras sam malo kopao uvratine (u stvari samo sam potamanio štir i druge velike šl korove koji su veći od soje, poponac koga ima najviše nema šanse da se okopa) u Wendy i Rubinu. Obe sorte nisu polegle, ali je jako teško ići kroz njih jer su se upetljale grane. Kao što rekoh, nema nešto baš mnogo mahuna, ni u visini nisu kakve se ovde na forumu prikazuju, ali bi trebalo da bude neki prosečan rod, ništa preko toga.

Najjači utisak mi je da je prilično suvo, ulazio sam i dublje u njivu i kopao rupu da vidim vlagu u zemlji i jedva da je ima malo dublje. Mi smo u poslednjem kišnom talasu imali 16l iz dva puta, ali izgleda da soja to brzo troši.
 
Nazad
Vrh