Soja 2017

Vezano na sjetvu žitnom sejalicom
Mi sijemo na žitnu sijačicu od 94 g. i to svaki red, dakle 12,5
Ono što jedino treba fino pripremiti i napeti ulagaće da ide malo dublje, problem može biti nejednoliko nicanje (mana u odnsu na kukur. sijačice)
Kultiviranja nema, samo prskanje, gustina oko 60 kg/kj, sorte s jednom "O" npr. Galina; prinos ovisi d godine, problem može biti polijeganje zbog gustine i manje grananje, prinos OK,
U pokusima na mikroparcelama (ručna sadnja) probali smo 25 i 40 cm, s istim brojem biljaka po m2, polijeganja bilo
Za sada ostajemo na ovakovom načinu
lp
 
Puni dzepovi "klikera"
d2453fe22dd12aecfcd707221590d2e1.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Čuo mališa da pričaju stariji ukućani kako soje ima malo i da će biti skupa pa krenuo da malo sačuva za sebe.Brzo će leto i treba opet kupovati sladoled.
 
Danas sam pocei vendi da radim i super je,nema zelenih zrna,za sada je najbolja videcemo sta ce reci prinos,nadam se da ce biti jace od 2t po kj...
 
Interesuje me da li ima neka sorta soje kojoj ne pucaju mahune u ovo vreme pred žetvu? Vidim ovde da se mnogi žale da je ima dosta po zemlji i da je to veliki gubitak.
 
Zemljak ove godine se kod mene idealno pokazala apolo ns seme je proizvodjac...bila je skroz suva stabljika a ona nije pucala i prinos je bio dobar.Isto tako sam radio usluzno drugaru savu koja je ista grupa zrenja kao apolo samo sto 10ak dana kasnije stize i isto bez pucanja meuna.
 
North - koja sorta ti je ostala, zar nisi sejao Apola? Inace skinuo sam Savu 29.08. prinos je bio dobar, taj deo rita je dobio nesto kise kad je trebalo... Prinosi kod nas u ataru se krecu od 300 do 1000 kg/kj... Cena ce biti tu oko 51-52 dinara...
 
Rodicu nisam imao Apola samo 1ha, a na godinu ni za seme.
Ne znam koja je njiva, mala a daleko. Mada gledam i po terenu, tuga sad koliko su one bile isfenirane za par dana, ove su ovako isto zelene par nedelja.
 
Sta je bilo sa Apolom, kako ti se pokazao u odnosu na Savu, ja hteo da probam vidim hvale ga po forumu... Sta ostavljas za seme?
 
Ma super je on prosao druze daleko bolji od Save, pisao sam vec a cucemo se ti i ja telefonom pa ti sve objasnim.
Radi se o tome sto mi ni jedna nije bila pouzdana za seme, da sam mogao ostavio bih Apola.
 
Danas skinuo onu Belgu što je led tukao na insistiranje drugara,ja hteo da je zaorem navrli smo oko 400-500 kad potovarim u džakove tačno ću znati, ja se izgubio da je led nije tukao bilo bi možda i preko tone,dobro se pokazala Belga krupna ko kliker...
 
Sinoć skidali soju , kasno sijanu , sam kraj maja , jednom zalivena. Sasvim druga priča , prinos pristojan , vlaga nešto malo veća , lista neopalog kolko oćeš i stablo izuzetno žilavo . Često mi zaglavljivalo na ulazu . Ovo konkretno je Banjalučka sorta Sonja skoro 3t/ha , ali ni Valjevka nije bila dosta lošija . Snimak da se vidi kolko lista i mase ima , nije nešto , al jednoručni telefonom.

 
Momo znači nije gušilo u dobu?!
Ja još nisam skinuo mrrtvu Belgu,iako je sejana 27. marta...retrovegetirala.Trebao sam joj prekinuti vegetaciju pre 2 nedelje,sve mislim sad će za koji dan a ona ne j. ni 5%
qrdsti.jpg
 
Gušilo je na samom ulazu . Inače moja nije retrovegetirala nego je samo stablo ostalo zeleno i žilavo . Ovo na tvojoj slici je klasična retrovegetacija tzv .
 
Nazad
Vrh