Soja 2017

Retrovegetirala...mahune i zrno suvi a list i stablo zeleni.Ne bi se skroz osušila do sv. Nikole.
Kombajner je jako sporo išao da ne bi zagušio.Moj komša Mića Darić koga ovom prilikom pozdravljam.:osmeh:
 
Ne znam kako je kod vas, ali kod nas je bila velika suša dok je bila cvatnja u tijeku i vjeruj, za ovu godinu je prinos odličan :)
A kad po noći ore pa mu treba teg, a po danu je u žetvi, pa da ne otkvacivamo stalno :)

Posto je aktuelan uvoz vase soje iz Hrvatske u Srbiju kazi mi molim te koje su cene soje kod vas i koja je sorta kod tebe. Da li je kod vas dozvoljen uzgoj gmo
 
Tako je, jastucarka je, a placena je 7000 eura.
Istina, sve iz silosa ide za Srbiju, par kamijona na dan, nama je plaćaju 2,70kn/kg, a sorte imaš svakakve, vecinom su to, Ika, Lucija, Merkur...
GMO, je strogo zabranjen, bila to soja, kukuruz i sve ostalo.
 
To je oko 43din po kili vam placaju, kod nas je cca 52din. Kada se poodbijaju troskovi ostane im masnih 5 centi po kg soje, nije im losa trgovina.
 
A svi znamo kako to ide, mi tu najmanje zaradio, a oni pokupe zaradu, tako je to svagdje.
 
Preostalo nam je jos oko 18 kj za skidanje. Kisa je malo zezala stvar a najavljena je i za Petak.
Sareno mnogo, od dosta dobrih parcela do losijih. Prinosi zavise od kvaliteta zemlje i roka setve!
de440a65a0aa317b4ae0c75f60ae101a.jpg
44cb2899bdccd050c67d0f6d67700b0f.jpg
3152cba985ea2040f2f20db23e15b744.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas kosili 8 kj, na 5 mesta, zbog rose kasno smo krenuli .
Na jednoj od parcela od 2 kj prebacili vise od 2 t/kj, ostalo sareno.
Uglavnom na svim parcelama jedan kraj je bio jako dobar dok drugi je podbacio.
Prosek 14.. kg/kj
Sve Trijumf bez djubriva, setva 17 i 18 Maj, 50 cm medjuredno, 4.4 cm u redu.
1bc0cb58c88b7327bba1d558d45fa58b.jpg
693673ee7145d18971b0a6980e48e49f.jpg
cb1080325bccb0581b37f04faecacea3.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam danas predvece skidao Wendy sa vlagom 13.9 %
Posle ovogodisnjeg iskustva Cici za koju varijantu si vise. Dali setva u redovnom roku ili kasnija u maju. Ja imam utisak da je kasnija setva mozda sigurniji neki prosecan prinos a u roku posejana moze da se desi rekordan prinos pa i podbacaj naravno sve u zavisnosti od vrste zemljista i kise
 
E sad slika bas i nije bilo jer je kombajner dosao dok sam vadio krompir.... 2900 kg na 1.9 hektara. Bila je jako krupna, i veoma cista. Na predajnom mestu nisu merili nista, ni primese ni vlagu, ni dal je GMO, kazu najlepse izgleda od svih sto su primili ove godine... Kad bi se zaradjivalo na lepoti rekoh... Ostavio sebi za sledecu godinu ove 000, hocu da se obogatim u avgustu :D Sta ja znam... Nisam djubrio niti kupovao seme, ni placao arendu, ostalo je sve placeno. Nisam u minusu ali mi se ne svidja prinos... Sledece godine samo po jecmu radim postrnu, kanda mi kasno posle psenice. Pozdrav na temu do sledece godine
 
Nazad
Vrh