Soja 2017

Evo sad isto pricao sa čovekom sa silosa kaze greske se desavaju sa stapicima, a sto se tice na osnovu cega se utvrdjuje utvrđuje dali je gmo on kaze na osnovu glifosata i jos neceg ali nezna sta
 
To sa testom na ostatke glifosata ne znači ništa.Ima x slučajeva gde je GMO soja prskana redovnom hemijom bez upotrebe glifosata i traka je dala pozitivan rezultat testa.Gro ljudi koje poznajem rade desikaciju soje glifosatom i predaju je sasvim normalno jer test ne pokazuje da je GMO.
Ukoliko su stapici uredni nema nikakve sanse da se uradi desikacija totalom a da prolazi test kao negativan! Znam ljude koji nisu znali sta rade pa su uprskali stvar time sto su prskali soju zbog ambrozije ili drugih korova totalom a test je glat pokazao kao Gmo soja iako nije bila.
A za ovo sto si naveo kao prvo da je soja koja je stvarno Gmo prskana redovnim herbicidima ne koristeci total, a da test pokazuje pozitivnost, opet ne pali. Moze se proveriti samo laboratoriski i nikako stapicima.
Ispravni stapici uopste ne pokazuju da li je soja Gmo ili nije vec samo to da li je koriscen Glifosat, odnosno prskana soja totalom.
 
Sreća što imamo tebe koji si kao margarin pa nam oči otvaraš.Niko nije od juče u poljoprivredi da ne vidi šta je crno a šta belo.
 
Zvali me da donesem to što sam ostavio kod kuće za seme. Kad sam im pomenuo inspekciju malo su promenili ton i priču.

Zvao sam Djokića, predstavnika NS semena za ovaj kraj, kaže da su ga mnogi zvali i žalili se na silose Ub. Ispade da je svaka sorta gmo. Lopovi.
 
Nema soje pa nemogu da se nakradu kao prethodnih godina pa izmisljaju sve moguce prevare.Te vlaga te necistoce te lom te ambrozija te gmo pa malo na vagi.Kod nas kazu nekom vlaga kucu rusi a nekom pravi. Sto je rekao jedan covek kod nas na prijemu kazu mu 3% lom kukuruza a on nema problema dajte mi ta 3% moje svinje se ne bune na lomljeni kukuruz.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Sreća što imamo tebe koji si kao margarin pa nam oči otvaraš.Niko nije od juče u poljoprivredi da ne vidi šta je crno a šta belo.
A cemu tebi takvo ponasanje?! Sta sam ja napisao a da se ti osecas isprovocinanim?! Ima li tu neke neistine u mom pisanju?!
Kao prvo ti si se nalupetao u tvom postu, da li zbog neznanja ili mozda sto nisi naglasio da je moguce zbog neispravnih stapica da dolazi do greske ili ko zna sta si hteo.
Ponasanje Maticu uopste ti nije prikladno!
 
Prošle godine sam jednom pocrveneo ,seme sam uzeo kao Trijumf a bilo je još par slučajeva koji su uzeli seme od istog čoveka.Verujući da je Trijumf ja sam ga tretirao normalno kao i sve ostale parcele a kada su ubacili štapić pocrveneo je za 10 sek i to dobro_Oko mene su sve bile soje i niko nije kosio niti tretirao glifosatom a nisam ni ja.
 
Peet moje pisanje je zasnovano na činjenicama koje uvek mogu bez problema da se dokažu i pokažu.Prvo pročitaj šta sam napisao pa onda komentariši jer da si pročitao da sam pisao o neispravnim test trakicama ne bi me citirao ili si pročitao pa svejedno citiraš jer jedini na ovom forumu imaš iskustva sa sojom koja se jedino seje u Banatu i nigde više.Po nekim pitanjima ponašaš se kao da si bogom dan za diskusije jer sve znaš i u sve se mešaš(kao margarin).Spusti malo loptu,sagledaj situaciju sa druge strane i uvaži nečije iskustvo koje se kosi sa tvojim a ne samo napred glavom kroz zid ili jednostavno obiđi nečije postove u širokom luku.
 
Poslednja izmena:
E sada mi nije jasno jer ima podjednako i jednih i drugih tvrdnji . Dali je test ovim trakicama (valjda su sve iste , ove koja sam vidio imaju 2 nevidljive trakice koje se stave u mljevenu soju sa vodom i ako se pojavi jedna linija dobro je a ako su 2 nije ) , dali je to test na glifosat ili GM ? Ovi u Bimalu tvrde da je na gm .
 
Kako je dobro sto svi znate sve o trakama i strucnim nazivima,moja sreca da sam 30 godina u ovom poslu ali izgleda bio sam pekar! ! !
 
Ima traka koje registruju prisustvo GMO u soji i kukuruzu ali ima ih i koje registruju glifosav. Najlakse ih je razlikovati po brzini rada, onoj koja registruje GMO treba 5+ minuta da pokaze rezultate, a onoj koja registruje glifosav treba dosta manje vremena... Kraj price :)
 
Za otkrivanje prisustva proteinskog produkta gena SR4 koji kodira sintezu hloroplast transportnog peptida je korišćen Re√eal® test, proizvod kompanije Neogen® corporation. Re√eal za SR4 je imunohromatografski test na trakama koji se koristi za kvalitativno analizu SR4 u soji i kukuruzu. Test precizno detektuje jedno GMO zrno soje među 1000 zrna, tj. 0,1%. Ukoliko se pojave dve linije, tj. jedna u test-zoni a druga u kontrolnoj zoni, uzorak je pozitivan na sadržaj SR4 ≥ 0,1% kod soje. Pozitivan rezultat se može determinisati čim su dve linije na traci vidljive u roku od 1-10 minuta. Ako nema linije u kontrolnoj zoni, test nije validan i treba ga ponoviti sa drugom trakom.
 
Ovi kod nas rade tako što samelju malo soje , dodaju vodu , izmiješaju , stave trakicu na neki držač i čekaju jedno 3-5min i onda vide kako oni kažu "dal je trudna" :haha:
 
Za otkrivanje prisustva proteinskog produkta gena SR4 koji kodira sintezu hloroplast transportnog peptida je korišćen Re√eal® test, proizvod kompanije Neogen® corporation. Re√eal za SR4 je imunohromatografski test na trakama koji se koristi za kvalitativno analizu SR4 u soji i kukuruzu. Test precizno detektuje jedno GMO zrno soje među 1000 zrna, tj. 0,1%. Ukoliko se pojave dve linije, tj. jedna u test-zoni a druga u kontrolnoj zoni, uzorak je pozitivan na sadržaj SR4 ≥ 0,1% kod soje. Pozitivan rezultat se može determinisati čim su dve linije na traci vidljive u roku od 1-10 minuta. Ako nema linije u kontrolnoj zoni, test nije validan i treba ga ponoviti sa drugom trakom.
Po ovoj tezi dakle otkriva se direktno prisustvo gena SR4 u zrnu soje odnosno detektuje GMO soju a ne prisustvo Glifosata koje se cak ni ne napominje u tekstu!
Ja sad pitam zasto onda test sa tim stapicima bilo koje druge sorte soje naseg instituta ili drugog koja nije Gmo, ako je prskana Glifosatom pokazuje pozitivnost?
@Matic
Preterujes i uvelicavas stvari bez potrebe! Citirao sam zato sto jednostavno nisi u tom postu naglasio da je moguca greska do stapica i to je moglo lako proci da si covek i da nisi arogantan! Nisam nista pametovao niti sam se mesao kao margarin vec sam se samo nadovezao na temu!
@Rale napisi tvoje iskustvo koje je visekodisnje. Moguce da gresimo.
 
Peet trebao si onda pročitati i moj sledeći post gde piše o trakicama a ne samo čitati ono što ti se svidi i odmah reakcija na prvu.To se tako ne radi i nemaš pravo da me nazivaš arogantnim jer me ne poznaješ niti imaš zvanje za tako nešto!
 
Nazad
Vrh