Soja 2017

Jbt, ja sam za ovu soju imao "sumu" od cicka i ambrozije a imao 2% primesa ... Verovatno imao zeleni zrna ili su te gadno zeznuli ...

Послато са MXQ-4K уз помоћ Тапатока
 
Kod mene, ubedljivo najbolji prinos dala Belga, imam još jednu parcelu nepokošenu, nadam se da ću od ponedeljka je završiti. Kum je imao PREKO 2 tone na dva zalivanja, sorta dukat. Ne zna ni on kako mu je uspelo ali jeste. Ostavljeno seme i za prodaju i za setvu-vajevka, apolo, belga i dukat.
 
Ne znbam koliko je dao koji posebno ali prosek je tu negde,sutra merim pa javim,danas urađena još jedna parcela Trijumfa tu oko tone po kj ,sutra znam tačno.
Izmereno juče prinos sa 7 kj prosek 1050 kg za naplatu,juče košen rubin u ritu isto je tu negde oko tone +-100 kg.
Po mom skromnom mišljenju trijumf traži malo bolju zemlju za soju zato ga izbacujem.
 
Svi odbici od 2-2,5 % su normalni jer posle na prijemu te robe te muski oderu,na drugom kraju te ceka neki jaci otkupljivac sa jacom sondom.Ovom vam pisem iz iskustva a ne iz ubedjenja.

- - - - - - - - - -

Pokoseno 3 kj prinos 3360 kg,vlaga 11,6 primese 2,8.Soja izgledala ko u najboljim godinama,naravno bez dovoljno mahuna i zrna,a videcemo ove lepe zelene parcele gde ambrozija popravlja opsti utisak zbog lepe zelene boje.
 
Kakav je sad zaključak,kada na proleće krenuti sa setvom soje,ako se uopšte neko odluči za ovu ratarsku kulturu?
 
I kod nas je 45, danas sam nešto načuo da će konačna biti 57 tu gde sam ja predao... E, sad, videćemo

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Данас и ми скинули последњу њиву, Сава је у питању, било нешто реко 560кг/кј...код нас све рекорди пообарани у атару ко ће мање да наврше на кј, било је њих пар са свега 80кг/кј, било је и на паре њива где су соје родиле ко и у најбољим годинама, а све захваљујући киши коју су добиле у том делу атара, нажалост онај најквалитетнији део атара, је обрао бостан...Нико прегурао није 800кг у њему, а ту су и падали ови силни мањински рекорди...

идемо даље, следеће године опет у први разред.....
 
Za ovu susnu godinu gotova soja.Imali smo samo wendy i sa prinosom smo vise nego zadovoljni ostavljeno i za seme bice za prodati kome treba.Dogodine mislim da cemo ubaciti verovatno i fantast . Samo jos da se vidi sta ce biti sa cenom sto je i najbitnije.
Tip zemljista je ove godine zbog manjka padavina presudio definitivno pa sve ostalo po malo manje ili vise
 
Danas smo kosili jos oko 10 kj soje.
Trijumf sa zelenim listovima i na parcelama koje nisu sasvim ravne, u dolinama lep i zreo dok na bregu prilicno nizak i sa dosta zelenih mahuna i zrna.
Do sad smo kosili parcele posejane od 27 Aprila do 2 Maja a jos ih imamo. Jednu smo kosili danas posejanu 11 Maja i prinos je vidno bolji.
Za sad jos nismo prebacili prosek od 1150 kg/kj. Nadam se da ce biti bolje.
Nesto sa danasnje kosidbe.

8a2943af7cbcd535e14d44d6f3f88613.jpg

4f9f89fd7c09b76a230bc2de699445a4.jpg


Jos da napisem da je vlaga bila 12.8% a primese 3.4%


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh