Soja 2015.g.

Pitanje za sve,koliko godina ostavljate - sejete seme soje
Ja kupovno ostavljam za setvu,i seme dobijeno od te soje više ne ostavljam,možda preterujem?

Балкан је сејан скоро 20 година од домаћег семена и увек је лепо родио. По први пут ове године нећемо га сејати јер смо га заменили са новим наводно бољим сортама..

Сава је наводно балкан на малим стероидима...
 
danas pazario na institutu maximus,klijavost na deklaraciji 91 posto,a energija 89.
 
Neznam šta bi ti rekao,sutra ću skenirati deklaraciju,žalosna je

NS%20Fantast.png
NS%20Apolo.png
 
Ja danas selektiro Balkan,ta kao dusa lepa krupna zrna.Treba jos od drugara da uzmem "merkelovu" i spreman za sezonu...
 
Takvo je bilo seme Galine za setvu 2013.Tona semena 1000 i kusur eura a u šivatku da ga udeneš komotno+nije videlo selektor samo što pop sa bradom nije bio u džaku.Bruka i beskrajni bezobrazluk.
 
Nemora d aznači da Mindjušarevo pitanje nije na mjestu . Jedino detaljan i ispravan ogled jedan do drugog jedna ista sorta "kupovna" i "domaća" i precizno izmjeren prinos može da dokaže dal ima il nema veze .
Jest malo van teme al možda i nije : jednom je na jednom stranom forumu neko postavio pitanje zašto sjemenska , kupovna pšenice redovno daje malo veći prinos nego domaća , uredno zaštićena , klasirana i tretirana kao što i oni rade ? Nije bilo pravog odgovora a samo su se javljali da potvrde da je kod svih tako .
 
Ja nestavljam nigde,max posle 3godine dolazi ponovo soja,a kažu stručnjaci da te bakterije prežive 3-4god u zemlji i ako se seje neka druga kultura
 
ja stavljam nitragin,nije neka para 2€ na 50 kila,u mesalicu i i sejacicu,nikada nisam radio test,dali rodi vise sa ili bez ili je isto.
 
Nazad
Vrh