Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam sijo postrnu soju po Ječmu posijo 10 jutara, i zadovoljan sam, sijali smo 70kg/kj, i nista vise radili, nit šprico nit baco gnojivo samo posijo i navrsio 102 metra soje na tih 10jutara i isplatilo mi se sjeme je moje tavansko i milina, a ovo par postova gore je sijano žitnom sijačicom večina kod nas je počela tako sijat ostavljaju stalne tragove za prskanje i to je to !
 
Ali nije selektovano , to sam mislio na proljeće il tokom zime , što misliš da je problem ? Da uzmem sad da ju trijerim ?
Ne brini, co'ece, nece joj nista biti. Jedino sta moze da se desi jeste da ako imas puno zelenih mauna tu oko njih da se pokvari. Naprave se kao lopte i tu stane, dalje se ne siri. Ako nemas tih mauna onda moze da je cuvas i sa vise od 16 % vlage.
 
Prodali danas soju sto smo imali za ishranu stoke 25m prodo po 3kn/kg ja zdovoljan :)
2lbneol.jpg

any7ir.jpg
 
Moja je pomješana sa suncokretom tako da nije cista, to sam ja kupio 40m za 3000kn posto je bilo jako puno samoniklog suncokreta i nitko mu nije htio primit i ja mu ponudio ovako, i lik pristo stavim prekjucer na njuškalu da je za ishranu lik dode i uzme 25m sto je ostalo pare mi na vagi dao ja zadovoljan, tako da ova nije za sjeme previse je prljava a suncokret iz nje je skoro nemoguce istjerat tako da !
 
ratarhr
Reci mi druze jesi li zalivao tu postrnu soju sto si posejao posle jecma, koji datum setve je bio?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh