Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Grunt ja se bavim ozbiljnijom proizvodnjom soje i uvek koristim herbicide koji spadaju u jeftiniju kombinaciju.O tome da besni i skupi bolje urade od jeftinijih kopija možemo pričati maloj deci i nikome više.
Ok kolega iznesi nam kojim ti jeftinim otrovima prskas soju?I kako se boris sa ambrozijom odnosno generacijama ambrozije koje se javljaju u vegetaciji soje?
 
Kinezima veoma uspešno.Danas sam išao u obilazak ali sam se zeznuo i nisam poneo telefon da slikam.Kinezi Dynox i Symphony su uradili svoje u fulu.Sav korov je dobio po ušima samo tako čak su i puzavice gotove što me je iznenadilo.Potrudiću se da odem i sutra da slikam detaljno da se vidi šta je ostalo od Ambrozije,Pepeljuge...
 
2zobr4y.jpg


jesu bili korovi ove velicine
 
Gdje ima A od ambrozije , sveto pismo je prskanje prije nicanja tj na crno . Koristim neki senkor obavezno i palo mi je na pamet da probam nešto nelogično . Naime šta mislite o dodavanju senkora ponovo ili u "splitu" prilikom neke korekcije na niknutoj soji dabi produžio djelovanje sprečavanja nicanja ambrozije kad prvo dejstvo posustane . Neznam dalibi oštetio soju , npr znam kad smo radili paradajz da se može bukvalno okupati paradajz rasadjen senkorom ? Isto činimi se da se nebi narušila koarenca ??

Kristal pazi da ne pogriješiš , jel stvarno želiš da spališ "travu" ?
 
Kristal bili su takvi čak i manji.Pratili smo veličinu korova dok je soja imala tek po koju trolisku a neka tek izlazila napolje.Grunt ova kombinacija me košta manje od litra Pulsara koji je kako kažu naj,naj mada se kod nas nije nešto proslavio.
Bojčetić sutra idem da slikam.
 
Momosaric, mislis na taj korov na sredini slike ?( canabis-ruderalis)

na toj njivi jos uvek radi senkor jedino tatula i kudelja izlazi a i onima se suse krajevi lista ali vise nedovoljno
 
Ja sam prskao sa Monam 40gr ; Promoni 4 gr; Pivot 0,125 lit i okvašivač - lepak Magis 1% po ha i sve to u dva puta razmak 5 dana.Inače ova kombinacija po hektaru me košta za oba tretmana 3900,oo din.
 
Jedan od najboljih herbicida za tu namenu, samo sto proizvodjac preporucuje da je ipak bolje ici 1 l/ha za rizomski sirak (moje iskustvo isto to potvrdjuje, posto smo radili sa obe doze - 0,8 l/ha i 1l/ha). Verovatno ce biti uspesan i u toj kolicini koju planiras, ali sa 1 l/ha jos uspesniji.
 
250520131192.jpg250520131193.jpg
Posle sinoćnjeg herbicida sa neba.Jutros salata umesto soje.Slikao sam i korove kako sam i obećao ali za sada se ne zna šta je šta pa ću ići ponovo u obilazak za par dana kada se malo stabilizuje vreme ako se i stabilizuje uopšte.
 

Prilozi

  • 250520131193.jpg
    250520131193.jpg
    52,8 KB · Pregleda: 73
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh