Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je, danas obilazila teren zaštitarka iz Agrohemike (Jarmila, možda neko poznaje pa zato sam napisao ime) i kaže da nepresejavati ni slučajno,
što Srđan kaže, živi bili pa videli.
Mada mi nije jasno kako će čačkalice da zazelene
 
Neverovatna regeneracija. Ja sam danas puzao po njivi koju je led tukao (zagledaci sa strane se cudili i mislili "ovaj je lud") i gledao soju kako polako krece u regeneraciju. Bice i biljaka koje nece moci da se povrate, ali mislim da ce daleko vise biti onih koje ce se vratiti i nastaviti normalno da rastu i razvijaju.
 
Kako god bilo, ali soja koja se povrati daće 50% roda ako tokom leta bude malo kišnih dana.
 
Gledam juce i danas soje po ataru i jedno 90% soja kuburi,ima da se susi list po ivicama,negde se i cela osusila i ono sto je atipicno(i cale se slozio) sva lici na cackalice nema onako da posle nicanja tera listove,nego samo tera u visinu a listici jako mali... Cekamo sad posle spartanja da vidimo hoce se malo oporaviti,vlage ima a povrsinski nije prskana. Ajd da je par njiva takvih nego je bukvalno sve tako lose,samo sam jedno 5-7 njiva na voznji lenijom od 40min video da su lepe,ostalo manje vise sve isto.
 
Ljudi su se bojali lose klijavosti i energije klijanja pa su rokali seme, a soja je imala idealne uslove klijanja pa je izasla mnogo vise nego sto je potrebno pa jedan od razloga moze biti i to sto tera u vis a tanka sa malim listovima
 
Na nama svima je da ispostujemo kompletnu agrotehniku a posto su nam firme pod golim nebom na to niko od nas nemoze uticati, sve ostalo je u bozjim rukama.
 
NA eto ti odgovora zašto ti je soja loša, pisao sam o tome da dugo boluje od dubinskog prskanja, šta moš, malo besendina i ima da prođe.
 
svugde gde je sejana plice tu je vise sprzena ... uvratine, koji red do komsija, ja sam i po njivi nasao kao ozaze gde je tvrdje bilo, a sta sad moz valda je nesto ostalo zivo :osmeh:, samo sto je strasno za videti
 
Ma boluje i ona soja koja nije dubinski prskana.
Kod mene u ataru skoro sve soje žute.
 
Kod nas ne prska dubinski samo onaj kod koga se njiva ne pozna od korova... Do ove godine nije bilo problema i nije bolovala zbog dubinskog prskanja,zbog povrsinskog da.
Ipak i ja mislim da je zbog plitke setve,zajebase me ovi iz instituta za sve novce kad su pricali sejati sto plice a ja posejao na cca 4cm dubine,ona nikla ali se koprca,iduce godine na 5-5.5cm.
 
Ja mislim da je ipak do dubinskog prskanja.Starac je isto duvao njegovo dubinski i žalio se pre neki dan da mu je nenormalno uhvaćena soja,dok komšijska do njega je za kalendar.
 
To je tih 95%.:osmeh:Ni ja baš nisam zadovoljan sa izgledom atara,ali to su posledice hladnog i kišovitog vremena a ponegde i suše i prskanja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh