Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Miroslave kod nas na pola atara vire samo cackalice iz zemlje
 
Miroslave k ja sam u subotu pre nevremena presejao soju, površine 3/4 jutra, verovatno znaš deo vašeg atara Kirća, do doline, mnogo zečeva i srna ima, sve su mi pojeli. Sad planiram po iznošenju kotiledona da oprskam ekobusterom, jer sam čuo da smrdi puno i da onda neće da grickaju.
 
Sinoć urađen prvi tretman pola doze sa Monam 40 gr, promoni 4gr, Pivot 0,125 lit i lepak Magis o,1%. Soja je skoro formirala drugi trolistak a parcele su čiste tako da mislim da na nekima drugi tretman neće biti potreban.
 
Mi smo juče uradili veći deo parcela.Za danas je ostala još jedna.Korovi su taman kako treba za prskanje mada ima i onih koji su ispod kore i nisu izašli.Radiće špartač.
 
juče urađen drugi tretman na soji Monam 50 gr/ha + Promony 6gr/ha + Magis 0,1 % od nedelje ću drugu dozu Fusilade 0,65/ha + Ekobooster 1 l/ ha za rizomski sirak soja završila drugi trolistak kreće treći sačekaću posle Fusilada 10-14 dana pa špartanje.
 
Sta ce biti sa sojom koje ima da tek nice, a ja preksutra hocu da prskam od siroke trave hoce li joj skoditi?
 
Sa pola doze ćeš je zaustaviti, a sa drugom polovinom dokusuriti. I ja ću tako da radim. 40g Dynoxa sutra i 40g za 7-8 dana.
 
I mene interesuje pošto imam soju koja tek niče, u fazi je kotiledona a veći deo je u fazi 1-2 troliske. Trebao bih da oprskam protiv širokolisnih korova pa me interesuje da ne oštetim tek ponikle biljke.
 
2zftz7n.jpg


ove godine sam sve ovako sejao,herbicidi su u zemlji

- - - - - - - - - -

35n92rn.jpg
 
Danas bilo dosta presejavanje ove kulture, gde je bilo nepogoda sa ledom, kukuruz kako tako počeo je da se popravlja ali gde su od soje ostale samo čačkalice tu nema spasa, da je ostao makar 1 list prošlo bi ovako nema fotosinteze pa biljka završava rast,
 
Danas bilo dosta presejavanje ove kulture, gde je bilo nepogoda sa ledom, kukuruz kako tako počeo je da se popravlja ali gde su od soje ostale samo čačkalice tu nema spasa, da je ostao makar 1 list prošlo bi ovako nema fotosinteze pa biljka završava rast,
Moram te demantovati. Ima dosta cackalica koje teraju lisce, za sad jedva vidljivo, ali za par dana ce sve olistati. Zivi bili pa videli.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh