Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cuprija je napisao(la):
koja je otkupna cena soje kod vas?

Ja sam danas bio na obračunu moje soje. Cena je 30 din sa pdv-om. Što sam morao - prodao sam, a deo sam ostavio na lager.
 
Jel neko ostavljao soju na ocuvanje ( lager ) i koliko % mesecno vam uzimaju? Pitam jer ja sam ostavio kod nas kod Race za 0.75% mesecno. Inace vrh isplate je bilo 30 din. sa kojim nisam bio zadovoljan, pa cu cekati do proleca.
Post je spojen: [time]1288125824[/time]
_________________________________________________
@dukej pod kojim uslovima si ti ostavio soju u lager?
 
Da ti budem iskren, nisam ni pitao. To ide preko zadruge tako da ja sa direktnim skladištarem nemam veze, niti mogu da utičem kome će se dati moja soja na čuvanje. Mislim da je u startu 4% i da se posle mesečno dodaje još 1%.
 
Kakva su vam iskustva u sejanju soje u monokulturi? Čuo sam da postoji ogled u NS institutu za seme gde se već 7-8 godina seje soja na istoj parceli i ništa joj ne smeta. :sta:
Da li je dobro to raditi ili ne? Da li će sledeće godine biti manji prinos?
 
Ja imam parcele na kojima je soja sejana 6 god. i sejacu je i na prolece.
A sto se tice prinosa zavisi od godine, uglavnom sto kaze Sandor ili isti ili moze biti bolji.
Tako da samo rokaj. :D
 
I kod mene jedan stariji paor je sejao jedno 15 godina i nije nista bilo cak je nije ni farbao nitraginom a ni vestaka nije skoro nikad koristio a seme tavanusa poneki hibrid ponekad ... :D ::svaka cast:: ja to jedino do danas skoro nisam shvatao al svaka cast
 
@Jugos vidim da si napominjao hibrid, evo ja koristim svoju semensku soju vec vise od 10 god. dakle svake godine ostavljam sebi kolko mi treba i nikad seme soje ne uzimam iz zadruge.
U pitanju je Balkan seme ako to nekom nesto znaci.
 
Danas sam se prijatno iznenadio. Stigla mi doplata za soju 1.5 din/kg. :veseljak::
 
Svu soju sam predao zadruzi, a kome su je oni prodali - nemam pojma.
 
zorancile je napisao(la):
Peet, jel koristiš Nitragin ili nešto drugo?
Izvini Zoki sto kasnim sa odgovorom na tvoje pitanje. Ovih dana adaptiram kukuruz i skoro da me nema na forumu.
A sto se tice odgovora NE, ne koristim nitragin i ne tretiram seme ni sa cim.
Po meni nitragin koliko je dobar toliko moze da napravi sranja, odnosno ako slucajno u zemlji nema dovoljno vlage a ne pada skoro kisa seme tretirano nitraginom puca pa se osusi ko iz sale i vise nikad ne nikne :nono: ::lose:: a ako nije tretirano stoji u zemlji ko na tavanu i ceka kisu da bi niklo.
 
Citam danas u Novostima cena soje 40din, posto ja moju nisam jos prodao jel ima nekog da mi objasni da li ce cena ici gore i da li je to stvarna cena posto sam tek novopeceni poljoprivnedink :). Unapred zahvalan :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh