Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Soja u mom kraju dobro rodila,prosek mi je 2761 kg po jutru,samo da ovako rodi svake godine.
 
ja sam na 6 kj imao oko 15.5 tona bruto,odbijeno oko 350kg.sorte balkan,prva reprodukcija i galeb original seme!razlike u prinosu skoro da nema samo sto je balkan kosen 7-8 dana ranije!
 
Mene su neki isplatili po 30 din neki po 31 din . Sad žalim što nisam sve dao onom ko više plati ali ..... Nekako ću izboriti i sa ostalima za tu cenu ako uspem ako ne ode mi 25000 din :udri: :udri: .
 
Moj teča je ove godine posejao 5kj soje sa tavana i nije mu niklo 80%. On nije seme ni gledao pre setve. Kaže da je svako zrno bilo probušeno, da je bio žižak. :sta:
Šta je onda bio problem?
 
Ne verujem jer uvek držim soju u buradima ( otvoreno ). Baš prošle godine bilo u istoj prostoriji sa kukuruzom u đžakovima koji je bio pun žižka i soju nisu dirali , eh sad ovako držim već dosta godina i nije bilo problema .
 
šandor je napisao(la):
Samo sa nitraginom . Ja ću ove godine raditi nitragin + slavol .

Radili smo mi prosle godine sa nitraginom i slavolom ali koliko sam zapazio efekat je isti kao kada se radi sa vodom umesto slavolom tako da vise ne ulazemo bespotrebno...
 
Na Slavolovom sajtu piše da treba 200 ml na 50 kg semena, mislim da to i nije neki velik trošak (1 litar je oko 400 dinara). Ne može da škodi.
Koliko košta Nitragin?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh