Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
samo tretiranje semena sa slavolom ima isti efekat kao da ste stali na kraj njive i "pustili gasove"

Dobar sam sa promoterom Slavola za ovaj teren i objasnio mi je kako se pravilno koristi Slavol. Kolicina je 7 litara po hektaru stim da se od te kolicine oduzmu 2-3 decija i tretira se seme.

Naravno sam Slavol nece uciniti nikakvo cudo bez mineralnih djubriva jer Slavol nije djubrivo nego su to bakterije koje pomazu biljci da bolje iskoristi djubrivo koje se nalazi u zemlji.
 
Kažem, to je bila merkantilna soja, ja je nisam video, a on je tek kad je video da ne niče primetio da ima rupice. Koliku temperaturu može da podnese da se ne smrzne?
 
zorancile je napisao(la):
Kažem, to je bila merkantilna soja, ja je nisam video, a on je tek kad je video da ne niče primetio da ima rupice. Koliku temperaturu može da podnese da se ne smrzne?
najbolje je kada je u ambaru(u drvetu),buradima,u zatvorenim prostorijama.najgore je kada stoji u otvorenim,promajnim šupama i položena diretno na beton-onda hoće lakše da izmrzne klica.onda kad se uproleće poseje jednostavno istruli seme u zemlji jer je klica mrtva već
 
Ne znam da li može da smrzne i mene to interesuje . Predhodnih godina mi je stajala u buradima u šupi i nije bilo problema .
 
MILE je napisao(la):
Soja nemoze da smrzne.
Potpisujem
Ja moju izdzakiram i slozim na palete u supi a na prolece pustim kroz selektor (da odvoji polutke) i nisam imao problema sa klijanjem nikad, cak bolje ja sam uradim seme nego sto dobijemo original. :udri:
 
MILE je napisao(la):
Soja nemoze da smrzne.
techa je napisao(la):
MILE je napisao(la):
Soja nemoze da smrzne.
Potpisujem
Ja moju izdzakiram i slozim na palete u supi a na prolece pustim kroz selektor (da odvoji polutke) i nisam imao problema sa klijanjem nikad, cak bolje ja sam uradim seme nego sto dobijemo original. :udri:
A šta ima to u semenu soje što nemože da smrzne? :haha:Da li te "polutke" možda isto naklijaju ili samo okruglice? :haha:
 
I šta smo onda utvrdili, ne može da udje žižak, ne može da se smrzne, a moj teča ponovo posejao 5 kj. :sta:
 
Soji ne skodi ni pokorica ni duboka setva. Prosle godine je posejana tavanusa ja sam spremao a strika sejao . Kada je bilo gotovo tek sam video da je posejano na 10+ cm . Potrebno joj je bilo nedelju dana vise da nikne . Pokoricu je dizala u santama .
 
telnett je napisao(la):
Soji ne skodi ni pokorica ni duboka setva. Prosle godine je posejana tavanusa ja sam spremao a strika sejao . Kada je bilo gotovo tek sam video da je posejano na 10+ cm . Potrebno joj je bilo nedelju dana vise da nikne . Pokoricu je dizala u santama .
Ok, ali sa čime tj. kojom mašinom ste je sejali? :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh