Slobodna diskusija o traktorima

Druze tu rashladnu tecnost si ti sipao,mi neznamo sta je sipano.
To da li ti je blok pukao na 4 ili 3 hilzni,to bi trebala neka bolja masinska radionica da ti utvrdi.
Ti se sam nemoj u to upustati.
 
Mislim da kad permant-antifriz dodje u kontakt sa vatrom ispari tj ostaje voda (sa možda malim procentom antifriza). Ili će to pre biti kondenzacija-isparenje. U tom servisu što spominješ su radili hidro test pa su rekli da je dobra glava ili su ispitivali da li je glava ravna i zaptivanje ventila?
Što se tiče mogućnosti ispitivanja stubline ili bloka.... Stublinu pokušaj zagrejati brenerom (postepeno i polako pogotovo ako ćeš grejati acetilenom) i ako je puknuta pokazaće se. Blok nzm nisam radio tako nešto,mada i meni predstoji jedna avantura tj istraživanje odakle mi se voda pojavljuje u karteru. Trenutno mi je traktor rešen sa abro metalic super seal,sa njim sam zaustavio mešanje vode i ulja,ali to je samo trenutno dok ne smognem snage da ga opet razbucam...
 
@KishRobert druze, permant je u traktoru,kako je napisano vec par puta. Ispusten je permant, deklo skinuto , voda u njemu. Nije slatka niti ima boju permanta. Odakle obicna voda ako je u sistemu antifriz?

@sinisa1979 radjen hidrotest i ok je. Ventili su losi i rece da ne moze njih ubaciti, potroseni. Poravnali su je.Vode nema u karteru.. Ispusteno ulje je bez vode.
Nasuo sam pun blok vode a drugi i treci klip u donjem polozaju, mozda ce sutra pokazati trag oksidacije na stublinama 1 i 4.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
e91feacf0698493c9aaa013df89e005a.jpg

86475b7de237f423b7e5ed0081a1ba68.jpg
Mislim da ti je ovde kvar. Produvo je zaptivač izmedju 3 i 4 stubline (prva slika). A možda čak i izmedju 1 i 2.
 
Probaj nasuti vrelu vodu u blok dva tri puta dok se blok nezagreje pa gledaj hoce li pokazati ili nasuti nafte jer ona lakse prodje kroz pukotinu. Blok moze puci i od naglog hladjenja ili naglog zagrevanja tj. hladan motor odjednom opterecen velikim opterecenjem ili ugasen posle vrlo teskog posla .Glava je vrlo sumnjiva i najverovatnije kriva tu izmedju cilindara
 
Nije propustio vodu u stubline, ostala preko noci. Idem za koji minut po glavu pa cu pitati u servisu sta misle. Zadnje sto je radio jeste sijanje. Ne radi ni jedan posao preko 1600 obrtaja, sve moje masine pogoni olako. Ugasen i problemi. Prvo sam mislio da nije kisa na auspuh jer bude vani, ali to bi izbacio za minut sve. Najvise me buni voda u poklopcu ventila (obicna) a antifriz u sistemu..

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Sad me ovaj slucaj podseti ovakav isti kvar na istom motoru imao jedan u mom selu letos na mf kombajnu pukao blok kod cetvrtog cilindra u sezoni do kvara je bilo sve ok jednog jutra kad je upalio isti simptomi posto mu je motor bio u super stanju odlucio se po meni na neverovatnu preporuku nekog majstora da zavari blok iznutra tako sto je prosekao otvor na spoljnem delu bloka pa kad ga zavario onda zavaro zakrpu na rupu. Majstor je ovo uradio za sada uspesno ali po meni prosto neverovatno da je hteo da radi ovakav posao.
 
Gde parkiras traktor?Da li ga jos neko vozi pa je ostao bez rashladne tecnosti i sipao vodu?Imam slucaj u drugom selu gde je covek parkirao kombaj na salas i ispustio vodu.Neko ko je to znao u medjuvremenu je dosao i sipao vodu.Mraz je sredio blok i hladnjak.
 
Pokušaj u Simplex-u. Imali su akciju do pre par dana i u ponudi su imali blatobran 45x90 za nekih 800-1000din. Doduše to je polutka blatobrana za prikolice-kamione ali ako odgovara za traktor.... Hav jes no?
 
Ako moze mala pomoc oko Belarusa MTZ 82 tek sam ga kupio pa nista neznam toliko oko njega tek pocinjem da hvatam brzine? Curi mi ulje na klipu sto podize poluge pozadi, pa me zanima koje li je oznake on da porucim set yaptivki za njega da ga prepakujem. i jos jedna stvar, koliko ima obrtaja kardana na njemu? Hvala unapred
 
Pokušaj u Simplex-u. Imali su akciju do pre par dana i u ponudi su imali blatobran 45x90 za nekih 800-1000din. Doduše to je polutka blatobrana za prikolice-kamione ali ako odgovara za traktor.... Hav jes no?
Kontaktiracu ih danas,imas li mozda broj?... Meni treba za same antares,cena nije problem samo da je kvalitet,140x45cm...

Sent from mTalk
 
U Paraćinu 035 856 45 14.
U Preljini 032 382 147.
U Novom Sadu
021 625 79 05
U BG
011 377 45 55
U Vranje nema laganje
017 419 361
Od Niš
018 459 25 68
I Fjutog
021 27 00 204
 
Pregledano je sve. Skidan i karter. Stubline i klipovi, karike su zapanjujuce dobre. Upravo se glava stelazi i zavrsava se, javim stanje.
f5e0f443da47b3e5f7655ded8ade4cad.jpg



Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
Cek jesi ti merio kompresiju pre nego sto si razbucao traktor ? Ako nisi kako u opste da znas koji cilindar je falican ili sta vec?
Kakav god da je problem uvek ali uvek prvo kompresija da se vidi koji je cilindar problematican pa tek onda se otvara motor

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh