Slobodna diskusija o traktorima

Otisao dihtung glave pa se napuni klip sa vodom kada stoji duze vreme i nemoze da pokrene motor

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
Ili pukla glava. To sa meni desilo pre 20tak dana na Rakovici 65 i bila glavuljka u pitanju.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Evo prskao s njim 1h i ide mi voda na odusak motora. Motor radi normalno, vuce, ne mijenja zvuk, ne dimi ali para ide na odusak i kapa voda.. Sta moze biti. Sad sam tek u gabuli...
 
Na mjerac nikada nije duvao, niti je baca ulje. Niti sada to radi. Ore bez mjeraca, bez da prosipa ulje.
 
Zvao sam majstora isto mi je to rekao, glava ili dihtung. Kakve su sanse da nije glava prdeknula, jer nikada nije pregrijan ? Bas nikada, i u najtezim uslovima on drzi radnu temp. Jedino sada mi nadolazi, kada se ugrije u zadnji mjesec dana, ko malo mijenjao je zvuk na leru, kao trt trt trt trt trt trt, a inače ima odrez kao benzinac. Je li se glava reparira ili se nova kupuje ? Motor je AD4.236 Perkins.
 
Bilo je rijeci o obrtometrima i pojavio se jedan univerzalni elektronski na ebayu koji radi sa izlazom sa alternatora (izlaz W) kao kod mene ili moze da radi sa induktivnim senzorom , radi od 0,5 impulsa po okretu do 250 impulsa po okretu motora. Steluje se tako da od zada imate gumenu tipku, koju kad je ukljucen na akumulator drzite 3 sekunde i kad je pustite ispise na lcd ekranu koji je dolje " H -- 000,5" drzanjem tipke povecava vrijednost za 0,5 sto duze drzite pritisnutu ubrzava se povecanje vrijednosti kad je otpustite on smanjuje. Vrlo lako je naci vrijednost koja vam treba cak i u radu motora i onda vidite na kazaljki momentalno pokazivanje i promjene.

Kad otpustite tipku poslije 3 sekunde sam snimi vrijednost. Gasenje iz napajanja mu ne smeta jer upisuje u memoriju. Broji i radne sate ali nema veze sa obrtajima vec kad obrtomer radi normalne sate pokazuje dolje na lcd displeju. Promjer rupe treba da je 85mm , inace radjeno za brodice itd. hermeticki zatvoren od gore , IP67 zastita, poluokruglo staklo. Procesor broji impulse i pokazuje preko kazaljke. Isto kao i na automobilima.

Evo na snimku ugradjen na IMT 533 i spojen na stari alternator iskra iz zastava automobila od 65A jos pise na njemu made in yugoslavia.

Inace moze da mjeri brzinu i recimo bubnja na kombajnu itd. treba elektricne impulse sa induktivnog senzora.

http://www.ebay.com/itm/ZY3000-Revo...977041?hash=item3ac37ee751:g:lqEAAOSwGIRXbNkV

Dolje na displeju je 8,5 sati toliko je dosad radio i nema za sada nekih problema.
 
Evo snimak, hladan motor. Samo malo vode u crijevu za odusak. Kada se ugrije tu ide para bijela i kapa voda/antifriz.

 
Glava dole bi trebala sutra. Jel mislis da ce morati i donji dio ? Klipovi itd ?
 
Skines glavu, prvo ces vidjet kakav je dihtung i dali ima tragova gdje progorilo i slicno. Ako nema toga, glava na hidro test. Ako nije ni to vadis hilzne. Jednostavna procedura.
 
Joj zemljak jest me stefilo u lose vrijeme. Jos nisam posijao sve, niti pripremio. Ima da odnese novce hladno. Glava 550E, upitnog kvaliteta.
 
Joj zemljak jest me stefilo u lose vrijeme. Jos nisam posijao sve, niti pripremio. Ima da odnese novce hladno. Glava 550E, upitnog kvaliteta.

E moj zemljak jos se nijedna masina nije pokvarila u januaru parkirana u garazi..uvek u sred posla..meni se slicno desilo u sred prilecne pripreme pre dve godine,samo poceo da izbacuje vodu na auspuh,ja ga ugasio i vise nije hteo da okrene..kvar-otisao dihtung glave,isto nikad pregrejan..tako da mozda nije tako strasno,videces u ostalom kad ga otvoris..
 
Ja imam slicne simptome na jednom S44 motoru koji je zapravo brat blizanac Perkina A4.248. Treba da otvaram taj motor ali mi nije hitno posto traktor nije u upotrebi. Dokle god rashladna tecnost nije u sistemu, motor normalno pali i radi. Cim se nesto uspe, on posle odredjenog vremena upusti u cilindar i tesko zavergla 1. put. Posle pali normalno dok opet ne upusti. Motor je posle obrade glave napravio manje od 1000 radnih sati, ja tipujem na pukotinu na stublini posto sam video nasto sto je licilo na naprslinu kad sam karicio motor ali nisam mario za to jer nije duvao a i nije bas bilo para da se tada odradi puna generalna.
 
Ja danas otvaram. Bit ce slika. Valjda ne bude prdeknula glava.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh