Slobodna diskusija o traktorima

U Bijeljini, Crnjelovu tačnije, prodavao se jedan 8140 sa kvarom na mjenjaču, bio je baš jeftin, ako me sjećanje ne vara cijena je bila oko 7000 evra.
 
Jel zna neko gde u madjarskoj ima da se kupi kompresor za vazduh za traktor koji nema fabricki ugradjen vazdusni sistem? Kazu da ima neka firma sto prodaje italijanske kompresore 1000-1300 evra komplet ali ne mogu nikako da nadjem

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Zasad mi netreba ali cisto da znam gde ima i kolko moze da kosta,komplet kit

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi sta mislite o kupovini novog traktora za lakse poslove na površini od 100ha?
Setva, spartanje, prskanje, bacanje veštaka, transport. Nešto tipa Tumosan od 70-80ks. Ili neki Yto 604?
 
Mislim da za toliku površinu idu jače i teže mašine a samim tim i traktor,recimo 90-105 ks,ali neka se o tome izjasne ovi naši forumaši što rade puno zemlje.Gologuziji je dobar i ferguson bez kabine.::traktor1::
 
Jao,vako kad citam pa se i sam zapitam sta cu ja ovde skoro svi rade preko 100 ha a ja jedva ako ujesen krenem sa 20 ha

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Kolege imam strasan problem. Posijao parelu prekjucer sa MF i ostavio ga normalno u dvoristu. Sada da upalim zakovao motor. Ne mogu okrenuti ni tocak na dizalici kads ubacim u brzinu.. Ulje nije trosio, nije dimio, nije duvao na odusak. Ulja ima skoro max trenutno, antifzir unutar.nikad nije se pregrijao... Ima li neko ideju? Jedini mi je traktor a imam spremiti i posijati jos 2.5 h...

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Prvo otkloni sve druge mogucnosti,pre nego sto otvoris motor. (Zamajac,anlaser) da nije nesto zaglavilo,pa ako nije,onda skini karter,dizne,pa tek onda glavu. Meni je puklo parce pecurku ventila i blokiralo motor,ali kad sam ga zaverglao,opet je upalio.
 
Poslednja izmena:
Skinem alnaser, vrti . Vratim on samo udara, trese a ne moze okrenuti. Majstor mi rece telefonom da ako ne mogu tocak u brzini okrenuti zaribao je. Pokusam,nema sanse. I onda znoj obljeva. Na kablove,ne moze okrenuti alnaser. Skinemn vrti. Elektricaru, kaze ispravan.Pajser na zamajac, sve ok.
Nije do motora..e tada olaksanja,majstor me prestravio.. Elektricar dodje na lice mjesta, alnaser za remonta.. Vrti prazan a motor nema sanse da okrene..

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Meni ja na torpedu pukao onaj vrh osovine rotora,više zupčanika.Radio traktor,ugasio i blokirao.U brzini na guranje samo plazi.Taj komad je pao dole i blokirao zamajac od zvono.
 
Jest mi neki električar kad nije mogao da vidi da anlaser nije dobar kada je skinut. ANlaser je običan kolektorski elektromotor (isti vrag kao motor na bilo kojoj bušilici, brusilici....), premjere se otpori i kroz stator i rotor, uporedi se sa nekim ispravnim i vidi se da nešto nije u redu. Ja nisam nikakav majstor niti znam nešto o struji pa sam opet otkrio kvar na bušilici prije nego sam je odnio majstoru i on potvrdio da rotor ne valja.Bezveze su te isprepadali, najlakše je odmah lupiti da je motor zaribao i uzeti pare za generalku (koju ne bi ni uradili svakako). Bilo je slučajeva na forumu sa istim ili sličnim motorom da je anlaser blokirao motor i ljudi isti odmah pomislili da je motor zaribao. Meni se npr. isto to desilo na IMT 539 sa anlaserom, zaribao mu ležaj kada je startovao i ostao zaglavljen i zakovao i motor.
 
Uradio je alnaser i opet ne moze mrdnuti. Pajserom okrecemo zamajac . spoji direktno i tjeraj tjerat , zavrti ga malo i upali..na auspuh pljusnu voda sa čadji poli sajbu i haubu a i nas. Indikator ulja se odmah gasi, nema dima. Ne baca na sipku. Kisilo mi na auspuh. Imam onu klapnu ali ne zatvara dobro. Moram praviti onu lulu ili novu klapnu. Pali na pola zuba evo. Antifriz na max i daljem. Nadam se da je to sve,da ne bude dalje problema..

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Pazi da ne pusta antifriz u klipove

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh