Slobodna diskusija o traktorima

@perhan taj mi je pojak ne bi prelazio 65 ks posto imam zetora 85 ks i treba mi taj manji za kosevinu i transport a da je opet 4 klipa u slucaju da zetor zakaze da ga moze zamijenit. A mozda ce i on doc u obzir nismo se jos odlucili sta tacno nabavit a otprilike da bez 10000€ nema kupit traktor da je imalo ocuvan pa tako da mi ovaj cjenovno odgovara pa cu posle nove ici trazit i pregledat :D
 
ja kad bi birao izmedju landinija i ovog fiata ni pogledo nebi landinija razlika u cijeni je 2800km a to je cijena kasike koja je na fiatu.a znam 100% da je fiat po mnogocemu bolji traktor i zato kazem.
sverceri koji uvoze traktore rade na 500 do 1000 eura tako da ako odes u inostranstvo neces bas puno ustediti a valja naci da kupis ono sto ti odgovara za dan ili dva sigrno to nemozes.u svakom slucaju sretno s kupovinom
 
Kako koji švercer,ja sam bio par puta u Francuskoj sa jednim baš jakim švercerom koji kupuje komplet boks,tj sve što je u žici i vjeruj tad je zarada dallllleeeko veća.Fijat 90 sa utovarnom kašikom,ispravan 100% malko obrdan sa nekih 6,500 sati je bio 6500e a u Prnjavoru je otišao za 13500e.
 
@landini nije tvoja briga hocul ja kupit ili ne ustvari to nije tvoja briga uopste ne kupujem tvojim parama. Za tvoju informaciju prije 5 godina sam kupio traktor od
24000KM i imam 3 traktora u svom posjedu. Meni taj traktor treba najvise za kosacicu a ne bi novu da nabavljam a racunam da ce duplak traktor bit neokretniji pa samim tim ce vise i trosit u odnosu na traktor iste snage i solca a mislim da je besmisleno da kupimtraktor od 70 ks i da kosim sa 165 kosacicom, a ona mi se ne mijenja zato sto sam je novu kupio i znam u kakvom je stanju. A fiata i trazim prvenstveno jer sam procito na vise mjesta a i cuo da malo trose a da su zvijeri od traktora. Men je nekih 60 65 ks max mozda i 70 vidjet cu dok ih malo obidjem dok vidim kakvo im je stanje taj fiat i landini su 50 km jedan od drugog pa ce mi bit usput
 
nisam ja ni reko da kupujes mojim param nit sam reko da me je briga. nego si mi smijesan sa svom tom pricom i neckanjem i snagom od 5ks. kao kosa ti pravi problem. pa ja sa 542 i roto sipovom 135icom kosim vec 2 sezone. nisam uocio da mi fali snage.
cestitam ti na kupovini sa zakasnjenjem. ako bude srece da kupis jos tri traktora, da imas 6. :ppozdrav:
 
Nema potrebe da onako cinicno pises gore, ovo je forum i iznosim cinjenice i trazim savjete da mi se pomogne da sto bolje odaberem isto ko sto i ja ako mogu pomognem. Imo sam ja i 135 i kosili sa 539, pa kupili rakovicu pa kupili 165 eh sad ne bi da mijenjam tu kosu jer mi je dobra pa mi traktor pa mi traktor preko 65 ks postaje nerentabilan za kosenje pogotovo duplak ako znas na sta mislim ( imam male njive) a teb hvala na lijepim zeljama takodje da i ti kupis seb bolji od mog.
 
Kako koji švercer,ja sam bio par puta u Francuskoj sa jednim baš jakim švercerom koji kupuje komplet boks,tj sve što je u žici i vjeruj tad je zarada dallllleeeko veća.Fijat 90 sa utovarnom kašikom,ispravan 100% malko obrdan sa nekih 6,500 sati je bio 6500e a u Prnjavoru je otišao za 13500e.

rijetko kad se naleti da se kupio cio box i tacno je da se jedino tada dobro zaradi.u ovom slucaju smo pricali da se ide u inostranstvo traziti jedan traktor tad ama bas nista ne ustedis dok dodje do avlije.
 
ako te/se ubijede/ubijedis da ides u kupovinu traktora u inostranstvu je ziva propast. garantovano. na veliko se isplati i cackalice pravit. :osmeh:
 
Ja mislim da se I gore dobar traktor treba platiti dosta para. Nisu oni glupi, pa da prodaju dobar traktor za male pare. Neko ce kazati kupice nov, dobri krediti, subvencije. Pa ja kada bi bio toliko jak kupio bi I nov traktor I ostavio stari. Ako nista drugo, makar za transport I da pripomogne, da se brze zavrsi. Ako neko moze sebi priustiti traktor od 50-60 hiljada. Nece mu sigurno znaciti 7000-8000 sto ce uzeti za stari, ako je potpuno ispravan.
 
nesto mi nije jasno zasto je ovde spojeno menjac i zadnji deo de ide tanjirasti? zar ne ide zvono pa menjac i zadnji de0 ??da su iz 3 dela.a ovde nekako spojeno zadnji dvahttp://www.kupujemprodajem.com/MENJAC-Torpedo75-90--28717730-oglas.htm?filter_id=19235
 
Ljudi, da lj se secate onog Apolla 5200. Postavljao sam slike pre mesec, dva.
Ne mogu nista naci od tog traktora, neke karakteristike, tezinu, dimenzije, podiznu moc hidraulike.
Jako je povoljna cena. Razmisljam ga uzeti. Iskreno da vam kazem ne znam da li za rad u polju ili za trgovinu. To cu jos videti.
 
Ljudi, da lj se secate onog Apolla 5200. Postavljao sam slike pre mesec, dva.
Ne mogu nista naci od tog traktora, neke karakteristike, tezinu, dimenzije, podiznu moc hidraulike.
Jako je povoljna cena. Razmisljam ga uzeti. Iskreno da vam kazem ne znam da li za rad u polju ili za trgovinu. To cu jos videti.

Mozemo li znati cenu tog traktora kolega?

- - - - - - - - - -

Ljudi, da lj se secate onog Apolla 5200. Postavljao sam slike pre mesec, dva.
Ne mogu nista naci od tog traktora, neke karakteristike, tezinu, dimenzije, podiznu moc hidraulike.
Jako je povoljna cena. Razmisljam ga uzeti. Iskreno da vam kazem ne znam da li za rad u polju ili za trgovinu. To cu jos videti.

Mozemo li znati cenu tog traktora kolega?
 
Moraš pravilno da upišeš reč i onda nema problema prilikom pretrage.

Pa pravilno sam ukucao marku i model. Ali nista nije izbacilo.
@Alen1972 Trenutno smo ma 7000, ali mislim da ce ici ispod. Pa cemo videti...
Mislim da je ovaj isti po karakteristikama sa Yto 504. Odgovarao bi mi za prskanje, sbog dobre kabine, mada se verovatno neci ni zadrzati puno kod mene:)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh