Slobodna diskusija o traktorima

Traktor ima preko 8000rs jel to puno za te fiatove motore? cijena mu je 7500€ vise mi se svidja serija 90 ali nemam ni jedan blizu da je 60 65 ks. Negdje sam procit oda je ova serija spora? imaju malu max brzinu?
 
Motor ne jeftine stavis u odnosu na druge stvari. Primer menjac, diferencijala, pa gume. Zameniti cetri gume na takvim traktorima, kosta vise nego odraditi motor.
Ne verujem da ima samo 8000 sati, zato sto je to manji traktor, pa se dosta koristi. Radio je verovatno sve poslove, od oranja, spremanje, setve, prskanja.
 
@alen greska zezno sam se za hiljadu 8500€ je :D nisam dobro preracuno ne znam sta mi bi :D
@Matic ma znam da guraju nije to imr obrada ali ipak mi nekak puno rs, nije mi do motora opet iskesit mozdakroz godinu ili odma jos i odradit ga, bitnije mi je u kakvom stanju je mjenjac, kocnice, i ostalo sto se haba sa dosta rs.
@Manjevic gledo sam skoro jedan landini sa preko 10000rs i bio je sota oleputaniji iskreno ovaj nisam gledo uzivo sigurno da nije u stanju kakave je na slikama. Ipak se najbolje vidi uzivo. Stvarno nemam pojma sta kupiti vise da mi je dostupno dijelovima a da nije tolko poderan. Kad sam kupovo svog zetora bio je van cjenovnog ranga jer nismo imali dovoljno para za njega i gledali smo sve 7745 i 7245 ali su svi bili u ocajnom stanju za nepovjerovat , da bi na kraju zeli ovaj iako nam je falilo 2000€. Razlog bio je ocuvan kolko toliko vanjski izgled, nefarban, motor suh, sa zapecenim polugamatako da se nije mogla ni jedna strana pomac, kako je neko napravio pravo tako i ostalo ali se opeko na njeg kad je trebalo vodenu pumpu nac u Bosni mi nigdje, men pola sezone traktor preleza.
Interesuju me same mozda 468. Kakva je cijena dijelova za njih , procito sam na par mjesta da kukaju na cijenu filtera i toga :/ ?
evo konkretno ovaj http://www.olx.ba/artikal/16524798/traktor-hurliman-h-468/
 
Taj Same-Hurliman je zver od traktora. Ima bas dosta snage a odabir brzina je odlican. Kum ga je imao i zamenio ga sa H488. Trenutno ih ima 12 u kraju. Kum je imao problem sa jednom od glava motora, pa ju je zamenio jer j pukla i mesala ulje i vodu. Ostalo i sa 8000+ rc je bilo odlicno.
A takav FIAT je bio kod jednog majstora u selu. Radili mu nesto oko bocnih reduktora i diferencijala i bila je skinuta truba. Nisam zalazio u detalje sta mu je tacno bilo. Pre par dana kod gazde vidim rasturena leva truba. Sta je opet ne znam. Ostalo na njemu mu se bas svidja, ali bi pre uzeo tog Samea:ppozdrav:.
 
nije tacno moze doci za manje novce.ja sam radio sa tim traktorom vlasniku dok je bio odsutan i smijem slobodno reci da je pravi stroj oko 5000 radnih sati gume nove sve 4 po mom ukusu extra stroj i provjeren sto je najbitnije
 
Prijatelj je imao 580DT, kupio ga sa preko 10.000 sati a bio je 1972. ili 1974. godište(ne znam tačnu cifru ali je preko 10.000) i radio sa njim još oko 5000 sati i na kraju ga tako prodao. Bio ofucan kao prebijena mačka, gume glat ćelave ali je sve na njemu radilo a motor nikad nije otvorio. Meni se uvijek najviše svidjala serija 90, 80-90 bi mi lično najviše odgovarao.

Drugi je imao Fiat 1000DT, isto nikad problema sa motorom, mjenjačem ali ga je zato napatila lamela, nekoga je valjda čupao iz blata i potpuno uništi lamelu, otkinuo srce i oštetio i korpu tako da joj nije bilo pomoći. Ovdje nije mogao da nabavi pa mu je to našla familija u Italiji, koštalo ga kao Svetog Petra kajgana po njegovim riječima (nije mi rekao cijenu). Odmah posle toga ga je prodao.
 
@triatlon poveliko mi je to nem treba 70 ks maximalno
Stvarno nemam pojma sta kupiti i meni se ovaj hurliman svidio pogotovo sto je komunalac pa ne bi trebo bit puno pohaban. Cijena mu je paprena s obzirom da su mu pednje gume celave. Ima tu kod mene jedan isti ovakav i radi dosta zemlje, cini mi se da nije imo nekih problema posebno sa njim. Morat cu otic popricat sa njima malo mozda ipak kupim sta iz sdf grupacije :D mozda sta izleti povoljno pa cemo vidjet sta ce bit. Nesto se razmisljam da mozda odem do austrije da gore potrazim sta, al ne znam kakave je princip oko uvoza ima li kakvih olaksica za poljoprivredu il ogule ?
 
Mozes pogledati nekog Deutz-a. Primer Dx 80, 85,90. Ili noviji Dx 4.50.
Ne bih nikog da ubedjujem, ali sam ja bio jako zadovoljan sa Dx85. A imao je jako puno radnih sati. Sigurno je imao 15-20 hiljada radnih sati.
 
Ako budeš išao da uvezeš nešto, gledaj da to radiš preko neke firme koja ima registrovanu poljoprivrednu djelatnost (mlin, farma...) jer su dažbine tako ekstremno male. Radio sam neko vrijeme kao licencirani voditelj tehničkog pregleda i imao sam uvid u dokumente sa carine od bezbroj traktora. U pamćenju mi je ostao Massey Ferguson 3090 za kojeg je carina bila nevjerovatnih 400KM. Moj nekadašnji Hurliman je uvezen na taj način, carina je bila 300KM. PDV ne plaćaju. Nisam siguran kako to danas funkcioniše, ipak je to bilo 2011. i 2012.
 
Ma nemam pojma nesto mi je prijatelj govorio da bi ma mozda mogo uvesti na gazdisntvo koje imam regostrovano zbog premija al nije siguran moram se raspitat ali kad pogledam dok sve to odradim uvezem i to i nije neka razlika. Stvarno i ovi izgleda sverceri iskopavaju ove traktore. Ovaj bi mi pao ko budali samar http://www.olx.ba/artikal/20154265/traktor-landini/ cini mi se da je farbana limarija a da motor nije diran. Posle nove godine ako se ne proda valja ici pogledat pa valjda se ne razocaram opet :(
 
Pa taj PDVmora platiti posle ako ga bude prevodio na svoje ime.
bas tako kolega. isto je i sa automobilima sto se uvoze na invalide. oni valjda ne placaju carinu il nesto malo. al kad se prosledjuje sa tog vlasnika na sledeceg obaveze se moraju platit koje su izbjegnute prvi put.
 
Nazad
Vrh