Slobodna diskusija o traktorima

Imam motokultivator muta-gorenje (slovenija) motor je lombardini i on je besprekoran, medjutim, kazu da ima los menjac, da se ne smije traktor preopteretiti, kao menjac bi se prsuo...inace to je prva serija Mute... vise se nije proizvodila, ne znam da li ste upoznati s tim... imao je malu prikolicu (sada je prodata) .

Interesovalo me da li je neko imao takav trakor? Da li ste culi za taj problem sa menjacem...
 
KAd bi ste se nasli u dilemi izmedju 3-4 traktora koji bi ste uzeli naj radije...

Rakovica 135 , Zetor 16145 , IMT 5170 , Zetor 16245 ?????????????

Cale navija za Rakovicu 135 dosadi i meni cak... :spavam:

Sta mislite??? Rakovica je tu naj slabija a cale najvise njoj pridaje paznju...

Ja bi najradije Zetora 16245... Cale se donekle i slaze...

Ali za 5170 nece ni da cuje,nece ucestvovati u kupovini sa ::novac:: ako izbor bude 5170... :haha:
 
Rakovica sa Meckinim motorom:osmeh:. Veoma zahvalan traktor, jest da je ruzna ali je kvaliteno uredjena:ppozdrav:

Bio sam dve da pogledam... Stanje je sacuvaj boze ali i cena nije neka... Najvise se plasim delova i tog menjaca... Cuo sam da je razvodnik hidraulike papren..
A prednja vuca i menjac je ustvari Fend...
 
Sta mislite o tim velikim Zetorima???? Ima da se nadju ti 16145 i za manje para pa polako ne plasim se mehanike...
 
Ćiro kupi zglobnjak :osmeh:

Ti hoces da me cale izbaci na ulicu sa sve zgolobasem.. :haha:

Jednom sam mu u sali pomenuo da ako nekad budem imao viska love 4-5.000e kupicu IMT 5270 samo za podrivac... On je samo klimao glavom da sam blesav.. :haha: :haha: :haha:

Budzet ce mi ponovo biti ogranicen (kao i obicno) a treba mi veci traktor.... Planiram jos podosta zemlje.. A ja sam sa 80-100 hektara i pored toga 15-20 krava nemogu stici samo sa 820...

Dok je Porodica bila kompletna (deda zdrav i baba ziva) mogao sam ceo dan provesti na njivi sad mi krave oduzimaju dosta vremena pa je vreme za njivu smanjeno....

ZAto mora nesto sa 4 brazde,jel zemlju ne planiram smanjivati idemo samo u plusu.. :osmeh:

Zato sledece godine planiram neku ragu od 140-160ks da se dovede u neko radno stanje i da vuce 4 brazde makar nekoliko sezona...

Stanje uopste nije problem,sto gore stanje to bolje za mene planiram ga CELOG odraditi....
 
Ta rakovica lepo zvuci. Kombinacija meckinog V motora i ZF menjaca. Osim limarije sve su Nemci.
 
Ciro uzmi Steyr-a 8160. Mnogo kvalitetno odradjen traktor. Mozes i manji kao moj, 8140.
 
Jedan kolega je došao jedared sa tom rakovicom 135 i mecinim motorom 170ks iz kamiona mb 1317 niti smanjeni obrtaji niti ista dirano.Kaze nije imao problema.Uzeo neku vojnu sumu pa radi sa njom.
 
Nazad
Vrh