Slobodna diskusija o traktorima

Ko bude gledao tu rakovicu neka postepeno dodaje gas i na nekih od prilike 1000obrtaja motor lupa ,ja sam je bio i gledao pre 2meseca.
 
Montoya bili smo ja i covek iz mitrovice koji je imao par komada i vozio ih 10 godina,sve je ok ali u motoru nesto nestima.
 
Ta Rakovica je kod coveka od koga sam ja uzeo Deutza. on je kupio za 7000e.
@ Goran G ne brini, naicice, neki kupac, ja pre neki dan dobio za Steyr-a 6000e, mozda ce da vidi tvoj pa te okrene, posto hoce traktor sa prednjom vucom.. Mislim da ne trazis puno za tvoj traktor. Samo je pitanje vremena i da naidje pravi kupac.
 
Zdravo imam problem so imt 539 na zadno desno trkalo pri transport se javuva nekoj zvuk od civkanje koj ne e konstanten i se zagreva dobosot sto bi mozelo da bide?
 
Moze li mi neko pomoci kako da nastelujem kardansku lamelu na kinezu, imam na zvonu poklopce sa strane i kasa ih skinem vidim unutra 3 capne, predpostaljam da je to za vucnu lamelu jer na torpedu imam 3 za jednu i 3 za drugu lamelu, nemam pojma kako da je nastelujem i sta da gledam, uglavnom kardan mogu upaliti onako kada nista nije prikaceno na njega ali ne reaguje na stiskanje kvacila.

- - - - - - - - - -

Moze li mi neko pomoci kako da nastelujem kardansku lamelu na kinezu, imam na zvonu poklopce sa strane i kasa ih skinem vidim unutra 3 capne, predpostaljam da je to za vucnu lamelu jer na torpedu imam 3 za jednu i 3 za drugu lamelu, nemam pojma kako da je nastelujem i sta da gledam, uglavnom kardan mogu upaliti onako kada nista nije prikaceno na njega ali ne reaguje na stiskanje kvacila.
 
Zanima me da li turbina na traktorima radi stalno ili se ukljucuje na odredjenim obrtajima?

drze sta ti napisa? pa nije rikverc svjetlo da se pali i gasi. turbina se uvijek VRTI. ona samo ima podrucje tj u odredjenim obrtajima daje maximum pritisak. na primjer na leru ona ne znaci nista. kao da je nema.
 
Ljudi sta mislite da ugradim kocni sistem sa kamiona na 560?Menajo sam mu skoro sve ali dzabe...i zanima me koliko bi me to kostalo ? ☺
 
Svaka turbina radi uvek samo pritisak koji pravi je razlicit. Na leru je skoro zanemariv dok pri najvecim obrtajima vecinom i prevelik pa se ogranicava ,kao i pri naglom smanjenju obrtaja.Pritisak se steluje za namenu motora za koji je radjena.Kod nekih je 0,5 negde 0,8 a negde i 2,5bar.Ovo zadnje je za tesko forsirane motore
 
Ljudi sta mislite da ugradim kocni sistem sa kamiona na 560?Menajo sam mu skoro sve ali dzabe...i zanima me koliko bi me to kostalo ? ☺
Шта фали на 56 са кочницама па да мора од камиона? Најчешћи проблем код тих кочница је да хоће да блокирају, ако је то има решенја и то веома лако.
 
Nazad
Vrh