Slobodna diskusija o traktorima

Iskren da budem,Zetora i Rusa bih uzeo samo nove,a trenutno mi finansije to ne dozvoljavaju pa moram da razmisljam o nekom polovnom...slabo ima dobrih traktora ovde kod nas...kada zoves oni nahvale traktor a tamo ofarbane haube i hidraulika koja ne radi ili ne prebacuje zec kornjaca(ne radi lampica) :haha: a traktor ne usporava....svasta ima,svestan sam toga da su to traktori stari i da su odradili dobar posao tamo odakle su dosli!

МаркоСрета на овако нешто сам ја мислио,одлични трактори..http://www.pik.ba/artikal/10936984/zetor-6341-super/
 
Za tu površinu bez problema, nije veliki potrošač, malo ga muči vučna tanjirača jer nema prednju vuču. Inače je udoban i lako se vozi. Ovaj konkretno je malo previše lickan ako nema nazad tegove onda ga ne vredi uzimati jer tu dosta dobija, ti široki točko nisu njegovi, mislim da je malo jača cena s obzirom na godine i naše cene.
 
Možda ja ne znam, ali će sigurno neko sa foruma znati formulu za izračunavanje.Ipak ima ovde daleko pametnijih ljudi od mene.
 
Snaga je snaga. Ne moze se dobiti vise snage nego sto motor ima. Imaju samo gubitci usled prenosa.
 
Kod prenosa snage postoji odnos između pogonskog i radnog zupčanika.Naj lakše je ali ne toliko precizno izračunati odnos između prečnika zupčanika i isti odnos se odnosi na sangu i brzinu.
Primer pogonski z ima 100mm a radni 50mm znači da je odnos 1 na pogonskom 2 na radnom zupčaniku ali u ovom slučaju gubimo snagu na radnom ali dobijamo brzinu.Još jedna varijanta je i broj zuba kod zupčanika ako na pogonskom imamo 50 zuba a na radnom 100 zuba onda je to odnos 1na prema 0,5 .

meni je lakše da izračunam to što vas interesuje nego da objasnim a da me razumete.Treba mi snaga na pogonskom i broj zuba i broj zuba na radnom i rećiću vam snagu koja je na tom radnom zupčaniku.Isti je princim i kod više zupčanika samo se ide redom.

Još jedan princip bitan ako povećavate brzinu na radnom tj pomoćnom vratilu gubite snagu i obrnuto.

Može se dobiti više snage i zato služe reduktori i može se dobiti više brzine zato služe multiplikatori.
 
Lepo sam Vam napisao da ovde ima mnogo pametnih ljudi i da ćete sigurno dobiti odgovor. Medjutim postavlja se pitanje kakav odgovor? Ovi odgovori što su napisani Vam govore da su ovi ljudi toliko obrazovani za Nobelovu nagradu jer su izmislili Perpetuum mobile.To znači da oni od motora koji ima 100 kW na priključnom vratilu dobiju više snage što znači da su izmislili nešto poput perpetuum mobila jer je definicija njega "Овај концепт се најчешће односи на имагинарни физички механизам или систем који би производио више (или једнако) енергије него што се у њега улаже, а да систем остаје непромењен. У случају механичке машине, ова машина би радила без топлотних губитака узрокованих трењем и отпором ваздуха."
Ako odete na Traktor data ( pošto ja nisam pametan kao oni ) tamo nadjete podatak da je snaga na priključnom vratilu manja od snage motora:
screenshot1png.jpg
.
Ja se zahvaljujem izlagačima naučnicima, ali bih ipak poslušao gospodina Bojčetića jer je samo on izneo tačan podatak, a ostali mnoooogo pogrešili i u zabludi su ako misle da nešto znaju. Da objašnjavam dalje stvarno nema smisla jer može neko još da se nadje uvredjen.
Od Nobelove nagrade nema ništa!
 
Snaga je konstanta koja se ne menja ! Menja se obrtni moment !

P.S. Koja je nagrada ???:osmeh::sta:
 
Nazad
Vrh