Slobodna diskusija o traktorima

Svejedno i da je na metar nebi mogli ovaj iščupati .Pre bi pukao. Trebala mi dužina za nekih stubova 5 m. Potkopavanje ,budak, sikira, netreba nikakva pamet.
 
Zar nije jednostavnije platiti JCB da povadi panjeve i ukloni sitnije rastinje bez secenja? Kod mene je cena od 35 - 50 eura po radnom satu. E sada jedino ako se ima visak vremena jer poljoprivredni radovi nisu jos uvek poceli . . .
 
Da li neko zna da li se kvari alternator na traktoru IMT542 ako se u toku rada skine klema sa mase i kakav eventualno kvar izaziva? Radi se o iskrinom original alternatoru...
 
Kod mene u selu poznanik je kupio parcelu od 1.7 hektara za 3500 eura.Pola je bilo zaraslo u siblje do nekih 10cm precnika.Sa 5 radnika sve je isjeceno za 4 dana,potom je JCB povadio zile i panjeve i za dva dana je uzorana vrlo duboko_Orano je samo nizbrdo jer je parcela po nagibom ali je savrseno pravougaonog oblika.Ciscenje sa oranjem ga je kostalo oko 1000 evra.
 
Uf pa koliko naplacuju sa jcb ili slicnim masinama ,kod nas je ranije bilo 50 evra m c ,ali uglavnom ide djuture .
 
ја бих ти препоручио да узмеш неког зетора за између,због папрених делова и свега,комшија је имао урсуса и ишло га лепо и ај да се понови са МФ купи 3065 прошло месец тракотор на пола,коначни цех поправке мењача 3000е...јбг
 
Iskren da budem,Zetora i Rusa bih uzeo samo nove,a trenutno mi finansije to ne dozvoljavaju pa moram da razmisljam o nekom polovnom...slabo ima dobrih traktora ovde kod nas...kada zoves oni nahvale traktor a tamo ofarbane haube i hidraulika koja ne radi ili ne prebacuje zec kornjaca(ne radi lampica) :haha: a traktor ne usporava....svasta ima,svestan sam toga da su to traktori stari i da su odradili dobar posao tamo odakle su dosli!
 
Znam da su sestaci,ali me ovaj 3065 vuce jer je krakat i zgodan za bilo koj posao!Bas se lomim ....

Prvo se treba raspitat ako imate dobar servis za tu seriju MF u vašem kraju,ili znate nekkoga tko se dobro razumije u to..
Razlika između 3065 i 3080 je samo malo u dužini,znači za 2 cilindra koliko je duži motor..Oba traktora su jako okretna za svoje gabarite..Mene je oduvijek privlačio zvuk šestaka,pa bi zato uzeo 3080...A to ne znači ako nađete dobar 3065 da ga se ne isplati uzet...
 
Ovi kristali su uvek bili jeftiniji traktori od drugih slabijih zetora a slicnog godista. I to je lepa razlika u ceni.
Isto kao sto je imt 549 skuplji od imt 558. Bas i mene zanima misljenje o ovom zetoru.
 
Nazad
Vrh