Slobodna diskusija o beracima kukuruza.

Da kod njih sam i video bila katastrofa a koju si njivu brao da nisi u rupinama.ona 2,4kj.
 
Necu da branim kolege sa burgonima ali osnovni problem kod tih koje pominjete je brzina i lose gume na komusackom stolu pa otud i onoliko komusine, ja idem malo sporije od njih zbog tarupa a moj komusacki sto je remontovan posle branja semenskog kukuruza i jos jedna bitna stvar je moj MD-8 ima 12 oklagija a na njihovim 406 ima sesnajst pa je i to dobar razlog sto ja berem izuzetni cisto. :cao:
 
mico ovaj kod zeta sto je brao sa 4 reda dosta sporo je isao,neznam sta je u pitanju bilo ali je to toliko prljavo bilo,da je kojim slucajem kod mene brao ja bi ga oterao sa njive.ono je da se ubijes ode muke.
 
Kod berača bez obzira na marku jako je bitno ko radi,kako radi ,mnogi ne znaju ni da našteluju berač nego samo teraj-ko god da je proizvođač:tarup mora biti oštar,komušački valjci dobri,da tulaj i kukuruz slobodno prolaze tj da su ustaberača uvek prazna(treba uskladiti brzinu)-okidački valjci da su razmaknuti da veći deo tulaja odmah ode itd
 
zike je napisao(la):
mico ovaj kod zeta sto je brao sa 4 reda dosta sporo je isao,neznam sta je u pitanju bilo ali je to toliko prljavo bilo,da je kojim slucajem kod mene brao ja bi ga oterao sa njive.ono je da se ubijes ode muke.
Ubuduce nek se jave na pravu adresu a sto kaze Zoran mora se malo nastelovati i prpremiti za berbu a ja sam imao slucajeva da beracke valjke u toku dana stelujem zavisno od sorte kukuruza ali to je na burgonu lako jer se to vrsi spolja :cao:
 
ja sa mojom rabatijom nemam tih problema,u jednoj prikolici od 8 tona bude mozda dve korpe ljustika,a teram ga kao bog djavola.. :cao:
 
tesin je napisao(la):
ja sa mojom rabatijom nemam tih problema,u jednoj prikolici od 8 tona bude mozda dve korpe ljustika,a teram ga kao bog djavola.. :cao:
k-2 su dobri beraci ali ipak terba prilagoditi brzinu rada svake masine.netreba nigde srljati i kidati masinu bez potrebe.ako me razumes.
 
eee ovog nisi pokidao,bas razmisljm,da je neki drugi berac raspo bi se....moi su prvi vlasnici ovog beraca i obrao je par hiljada jutara i nije imao nikakve ozbiljnije kvarove,ja ocu da ga prepravim,da mu stavim drugu rudu,bunker,i veci levator...
 
To bi bilo super da stavis bunker,je su to stvarno dobri beraci,imao sam ga pre ovog z-223.
 
Berači-vidi se iz priloženog,svaki ima svojih mana i prednosti-mogu da traju dugo jer se sve da zamenuti popraviti,zavariti ali u ovoj našoj zemlji prvi uslov je novac-tj. cena berača,koje nisu male a rade mesec dana
ni u jednoj temi se nismo dotakli berača Đuro Đaković-ja sam ga samo video na vašaru i cena mu je paprena,mislim da je tražio 14000 evra a ima preko 10 godina-izgleda dosta moćno ali dosta i skupo
 
tesin prodam ti ja mog k2 sve sredjeno ti ostavi tvog za delove mada nema tu puno da se kvari ko neki da nenabrajam ::namigivanje:: :haha:
 
Da i ja sam ponosni vlasnik K2 i nebi ga prodavao da planiram da skladištim u klipu!
 
gagi je napisao(la):
tesin prodam ti ja mog k2 sve sredjeno ti ostavi tvog za delove mada nema tu puno da se kvari ko neki da nenabrajam ::namigivanje:: :haha:
hvala na ponudi...al realno k2 mozes kupiti skoro na kile,bas nemaju neku cenu,a zavrsava poslove bez problema....evo ja i bubu bas pricamo da bi od njega dobro bilo napraviti samohodni i to bez poteskoca.. :D
 
Ja iskremo mislim da to nije bas toliko jednostavno napraviti samohodni kombaj.
 
Video sam kako su ljudi napravilii nije komlikovano i to bez hidraulike ,sve na misice ,boca sa pumpom od prikolice i udrii...
 
nikola indjija je napisao(la):
zao mi je sto nisam slikao neke kukuruze sto je brao burgoni ne jedan nego dva tri iz okoline ali slikacemo cokanje pa cemo da vidimo kako cisto beru ::lose:: ::lose::
Nikola idi na temu burgon pa da vidis da ne beru bas svi prljavo :cao:
 
Pozdrav svima mene interesuje dali neko moze da mi pomogne imam burgon MD8,hocu da nabavim katalog rezernih delova ili upustvo rukovanjem burgonom,cisto da imam katalog.
 
e ljudi a šta mislite o Sip Šempeteru - Tornado 80:haha: Ja sam nešto razmišljao da uzmem novog...

inače trenutno imam Zmaja 216...ali prerastao moje kepacitete...

ne bi bilo loše da ga neko uporedi sa nekim drugim beračima...
 
Nazad
Vrh