Slobodna diskusija o beracima kukuruza.

Samo na prvoj stranici foruma u ponudi imaš 5 komada zmajeva
Kod nas u Kikinde zetore možeš nabrojati koliko ih ima,ja ga imam i još jednog bi dac kupim-sa njima sam prezadovoljan-nije tvoje selo merilo zastupljenosti bilo koje mehanizacije
 
Znam da jedna lasta ne cini prolece,ali koliko sam primetio ni po siroj okolini nema berka,svega sam se nagledao ali berka ni za leka.
Ja sam menjao slovenca eko3500 za zmaj 214 i preporodio sam se.
 
Ja sam bio zadovoljan sa šenpeterom ali je bio sa malim klipom pa sam ga prodao-Rumunima ne smeta-po meni je šenpeter bolji samo malo mekši
 
Bio je puno meksi i manje pristupacan,a i prljavije je brao iako je imao vise komusackih valjaka...
Moj je imao visoku kipu...


Hajde da se ovako pogodimo posto ti pratis oglase pa mi javi za prodaju beraca koliko ima zmajeva ispod 4g starosti da se prodaje,a koliko berka.
Nije fora da poredimo zmajeve od 20i kusur godina koji su popunili oglase,mislim da i tu breko ima prednost tj u vecini je. ::namigivanje::
 
Prvo da nesto ovde razjasnimo_Od koje godine se proizvodi ZMAJ, a od koje BERKO? Koliko je meni poznato da ZMAJ beraci se proizvode jos od 70-tih godina proslog veka, a BERKO se kud i kamo kasnije poceo proizvoditi.Ja i sada vidim po oglasima da se prodaje 2K koji je vec odavno napunio 3 decenije postojanja (kamo srece da i BERKO to dozivi).Znaci da u Srbiji ima daleko vise beraca Zmaj nego Berko i to je normalno da ih ima vise u oglasima, a mnogi prodaju ne zato sto su losi vec zato sto vise nemaju racuna da beru kukuruze nego ih kune kombajnom.
Pitanje koji je bolji se moze dokazati samo njihovim uporednim ispitivanjem, a nikako ovako ''prepucavanjem'' preko foruma jer postoji ona narodna izreka koja je vec upotrebljena na ovom forumu ''ko koga 'fali''.
 
po svemu tu nema sta da se pokvari bukvalno tarup dobar ma sve dobro
Post je spojen: [time]1267276716[/time]
_________________________________________________
jedini mali problem kada se kipuje u zmajevku,moras je uterati negde u razor
 
Berko proizvodi berače od 99-e-što ne znači ništa kakav je koji berač-i imaš samo 1 model a zmaj normalno ima više modela jer se od ranije proizvodi
North Army-Ja sam imao zmaj 213-pa sam ga prodao i kupio šenpetera sa malim klipom,da bih kupio berka (2005-e)-imao sam problem što je baš rađen na zmajevom principu (sklopke ,biter...),a ja navikao na šenpetera kojeg poznajem u šraf jer ne znam šta nisam kvario-ali od kada sam ušao u štos ja sam zadovoljan sa njim
pitaj članove foruma koji imaju berka koje su berače imali pre njega-eto oni ne prodaju pa nemaju razloga da lažu a veruj mi i ja ga ne bi prodavao da mi ne treba veći traktor
kako znaš kako radi kada ga u tvom selu nema a ni u tri okolna takođe
 
Dajte ljudi zasto ponovo pocinjete da se prepucavate i pravite veliki off od teme.Lepo neka svako zadrzi svoje misljenje za sebe i mirna backa.
 
A gde sam ja to rekao da on lose radi??

Cale je slovanca imao koliko i mene ~20-ak godina i jedva sam ga ubedio da ga prodamo samo da ode,mnogo je fin bio a stvarno je malo brao kod nas 10-ak kj godisnje,cale ga redovno pretrese pred svaku sezonu al jbg uvek je imao neki defekt.
 
Jos ce ispasti da se jedino stari zmaj K2 pokazao kao pun pogodak,samo ima jednu jedinu boljku,a to je;mora da vuce prikolicu za sobom,al i to se resi lako....ja imam stari k2 71 god i neboim se nijednog beraca koi bere dva reda,ja sa ovi k2 smem na belegu,i to ko ce obrati vise i cistije.... i nema sta da se pokvari... :ppozdrav:
 
Ja se sa tesinom slažem
Matiću ti si se u startu teme (berko) korektno ponašao da bi kasnije kako su se ubacili ljudi koji imaju zmajeve berače i počeli da iznose totalne neistine i ti si im se priključio dok za razliku od vas ja nisam kudio zmaja
zato se i zove tema slobodna diskusija o beračima
 
Istina Zorane.Na pocetku teme sam se ponasao kako kazes korektno jer je bilo govora o problemu sa kojim sam upoznat preko koleginog Berka i nastavio sam dalje u smeru kako kazes sirenja (ne)istina a sve sto sam napisao ima smisla i stojim iza svojih postova jer i jeste tako.Zmaja prodajem jer sam kupio Bourgoina koji je u branju No.1 sto se tice beraca kukuruza u klipu i ovim putem kao i sto sam vec napisao u temi Berko vise ni u jednoj temi o beracima nemam sta da pisem i da se raspravljam sa nekim.Jednostavno No comment a vi nastavite da presipate iz supljeg u prazno!Pozdrav! :cao:
 
Matiću jel,, istina da je berko od ter-papira,da prljavo bere,da ga nema u tvom selu i okolo a ima ga tvoj kolega---to su neke od tvojih istina
 
nikola indjija je napisao(la):
zao mi je sto nisam slikao neke kukuruze sto je brao burgoni ne jedan nego dva tri iz okoline ali slikacemo cokanje pa cemo da vidimo kako cisto beru ::lose:: ::lose::
sve zavisi kako koji,micin lepo bere.a ovi iz okolnih mesta sacuvaj boze,da se ubijes,pitas se da li u prikolici ima kuruza posto se vidi samo komusina.
 
Nazad
Vrh