Slobodna diskusija o beracima kukuruza.

e kod nas odprilike na jutro idu dve 4-voro tonke to je dobar kuruz ili dve i po dubrave od 3 tone...

on sa njim bere 2 sata jutro. možda malo jače...meni to nije ništa čudno....

ako dvoredni derač(z 223,224) moze da obere za dan (12 h) 13 - 14 jutara, što jednoredni ne bi mogao 5 - 6?
 
jedan moj prijatelj je imao i 223 i 224 i terao sa torpedom 75 i sa njim saranio je 2 223 i jedan 224... Inače taj 224 je prodao posle sezone 2007 a te sezone ja za 24 h obrao 28 kj(njih trojica se menjali, svako po 8 sati, stajali samo da dospu gorivo) i na kraju odkinuo uške sa bunkera... inače kukuruza bilo zmajevka po jutru...

ja sam ovde na forumu pročitao da dvoredni zmaj bere jutro za sat i 15 minuta?pa to onda nečudi da je za 24 h obrao 28 kj a sve u jednoj tabli...
 
Pa Shale shvati jednu stvar,nemoj da se ljutiš,ja sam radio i sa zmajem,šenpeterom i sada sa berkom,pa i mi ovde na forumu beremo kukuruz pa nešto i znamo.Neću ni jedan berač da kudim ali ja ni sa jednim nisam mogao da oberem 5-6 jutari normalnog kukuruza-ili berači ne valjaju ili ja ne znam a berem preko 20 godina ili ima neke cake za koju ja ne znam,pa ako hoćeš otkrij nam da i mi brže beremo
 
oni su brali dan - noć, čak su jedne godine terali 223 i 224 zajedno, ako se navaram obrali oko 700 jutara te sezone (mislim 2004)...inače on je uvek imao u rezervi po dve - tri iste osovine, ležajeva itd, tako da su zastoji bili minimalni... a kad je prodao tu 75 (s bila je 82) i 224 (2004) mislim da je dobio 15000 evrića...(6 za traktor i 9 za berač)

da vidiš i to mi je pričao, kad je brao sa 577 nije mogao više od 10 -11 jutara da obere za 12 h dok je sa dajicom brao uvek 2 -3 više... e sad ja sam čuo da je rus bolji u kombinaciji sa zmajem od 577...

i nekažem ja da forumaši neznaju ništa, naprotiv, samo prenosim moja iskustva, tj. što mi je on pričao....

a i bezveze sad raspravljamo o ovome, kad sam ja pitao za šempetera, i niko mi nije dao konkretan odgovor....

a i da, nemam razloga da lažem, tu smo valjda da pomognemo jedno drugom?
 
Ma naravno Shale zato smo tu-nijedan berač nije loš-ja sam ti samo dao savet u vezi kupovine novog Tornada (ja sam protiv kupovine novog berača-radi malo u toku godine)-i treba ti dosta vremena da ti se amortizuje.Ja sam kupio novog berka a imam oko 12-15 jutari da berem jer uslužno ne radim.Sada kada hoću da ga prodam narod nema para ili nudi raznorazne kombinacije.Ali ako imaš para da komotno kupiš novog Tornada kupi ga-nisu to loši berači,zmaja si imao o njemu ti ne bih pisao.
 
ma ajte ljudi ja sam sa 222 i po 15kj brao ali za 3 dana i to se nasediš ,i ja bi voleo da vidim taj kukuruz koji se sa jednorednim obere 6kj za dan ali koji dan ili je to možda dan i noć
 
Pazi sa sampeterima sam vidjao da beru po 4 jutra na dan ,Nesto mu prerade kucista pa vrti ko blesav ali brzo i crkavaju
 
isidor je napisao(la):
Pazi sa sampeterima sam vidjao da beru po 4 jutra na dan ,Nesto mu prerade kucista pa vrti ko blesav ali brzo i crkavaju
da povećaju mu brzinu to sam i ja drugu radio pa za 2 godine berač nizašta ne vredi samo otpad može to i na zmaju ali ga rasturi do zla boga ima varijanta da to uradiš i bereš na pola gasa ali jači traktor kao rakovica 120 jer berač se brže vrti ali nebi nikom savetovao kod mene u selu je to probano pa sam vraćao čoveku na standard
 
Ja sam najvise brao sa 222s 7 kj sa rusom bez problema i solidan kukuruz .I to pred sezonu ga pretresem malo pa gas po 50 kj bez kvarova
 
Nazad
Vrh