Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Napredna tehnologija,ispred njega se nalazi nevidljiva supa. Sad su ga pred zetvu isterali i spremaju za posao_Ostao iz doba pre perestrojke,imaju nekoliko takvih i rade svi.
 
Da li je neko imao problema sa tim delom i gde to moze da se kupi

99a0cd842228f7555ccf8cb362f4b411.jpg
 
Ima li ikog ko je koristio ovakav kombajn, savet/preporuka? :ppozdrav:
2w3dgeh.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

2d0gu3m.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

24pgxmg.jpg
[/IMG]
 
Hvala Mindjusar.:ppozdrav:
Nisam bas jak sa Engleskim,sve sam trazio gde pise kg ili cm3 ali nije to sto mi treba.
Proracunao sam,bunker hvata od 1200-1400kg.
 
Poslednja izmena:
Sve na mere,pa ako sečkaš slamu,pratiš je na slamotresima,zrno u bunkeru,rasip iza kombajna,pa po potrebi korekcije
"Izjutra" po zub zatvorenija korpa,kad padne vlaga,čuješ da tiše radi dob,otvaraj po zub i ulaz i izlaz
Slama na slamotresu ČITAVA,sa potpuno izvršenim ČITAVIM klasom
 
eh da, još da se uspije negdje naći kutija šibica......

izlaz sam stavio na možda 6mm, kada je bilo 9mm, onda je kod ječma ostajalo dosta osata, i zadnje što sam vršio ječam, bilo je i pšenice unutra, pa nije dobro izvršavao, pa je najbolje radio na 6mm, nisam mjerio, tako piše za tu rupu u uputstvu

a za ulaz piše 14mm, tako sam i stavio, najbolje radi, možda još se može otvoriti na 17mm, pa ću probati......jer pšenicu nisam do sada radio......samo ječam i suncokret
 
Stelovanje korpe mnogo zavisi od stanje korpe i naravno sine.ne pomaze kataloska mera ako su sine lose.ja sam sad menjao sine,to jest pre jecma,ulaz namestio na 12mm a izlaz na 4mm(to kad je skroz zatvorena korpa) i sad samo jednako otvaram i ulaz i izlaz,svaka rupa pomera za 3mm(merio sam par puta)a to sto pise na nalepnici u kabini to se uopse ne uklapa sa stvarnom merom.jecam radio da je ulaz bio 18mm a izlaz 10mm.zito sutra pocinjem pa cemo videti,ali ja mislim da cu morati otvoriti za jos jednu rupu mozda i dve rupe :cool:
 
Nazad
Vrh