Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

nisam siguran, al mislim da bi se možda uklopio menjač od 142 uz neke sitne prepravke, a on može veoma lako da se nadje od neke rashodovane, koliko je plaćen ako nije tajna?
 
Neznam godiste je solidno ,ovako na prvi pogled covek da se zagreje . Samo mi recite stavka broj 1 odrzavanje !!! Koliko sta i kako se nabavlja ??? Za male maseje traktore znam cifre i odnos kvalitet cena !!!
 
Mi smo gledali jedan takav kombajn pre dve godine ili tri kada smo kupovali i skoro pazarili,ali kad smo otisli drugi put upalio covek on se trese sav bla bla,kais je istegnut povecali obrtaj doba na 1000obrtaja smirio se kombajn manje trese kao ima nov kais,i onda ajde u neko detaljnije razgledanje kad dva slamotresa izvarena komplet,sine lose iako je bilo receno da su dobre,kao i sve ostalo,elektronika u kabini ne radi,i dosli kuci bez kombajna, reko ajde da proverim sta to kosta da se remontuje ako slucajno nesto polomi,osovine slamotresa skupe do bola jedna je 1500 druga 1800e slamotresi blize 2000,i odustali smo, da je bio citav mozda bi i uzeli jer ovako je bas interesantan kombajn a cena nije toliko paprena s obzirom da je kabina staklena,steluje se preko elektronike ,imao je klimu i secku,a kostao kao ovaj sa slike.
 
Ne znam. Lako ces ga poznati, nije original motor na njemu a nije ni Mercedes.
Ipak je kod mene stigao.
attachment.php
 
Dragane koliko si ga platio jel to ovaj sto je bio u Zablju ?? Kako su se pokazali ovi 171 stvarno nikad nisam imao kontakta sa njima ??? Lepo izgledaju svidjaju mi se prekidaci za hidraulicne komande ali opet ti elektro ventili kad pocnu da zezaju uf ,lula mi se svidja sto je moguce raditi sa zatvorenom lulom . Motori bi trebali isto da su dobri manovi ?? Koliko on ima slamotresa 5 -6 ???
 
Ima 5 slamotresa
Pričao sam s drugarima "kamiondžijama",oni kažu da je motor MAN cenjeniji od mercedesa,manji troši,turažniji i žilaviji...sad u kako se ponašaju u kombajnima stvarno ne znam
 
Dragane koliko si ga platio jel to ovaj sto je bio u Zablju ?? Kako su se pokazali ovi 171 stvarno nikad nisam imao kontakta sa njima ??? Lepo izgledaju svidjaju mi se prekidaci za hidraulicne komande ali opet ti elektro ventili kad pocnu da zezaju uf ,lula mi se svidja sto je moguce raditi sa zatvorenom lulom . Motori bi trebali isto da su dobri manovi ?? Koliko on ima slamotresa 5 -6 ???

Motori su Dajc obično redni a ima i u V izvedbi, mogu se srediti ventili da rade bez problema.
 
Pa u pravu si maticu ,nasi su pokusali da stavljaju iz reparosa neki v 6 meckin cini mi se u autobus i mucili se sa turrazom i primanjem gasa bio je lenj sacuvaj boze itd..

Man motori su provereni i na radnim masinama ,fend do 300 konja nosi manov motor mnogo bolje se pokazo nego dajcev . Mi imamo dosta komada traktora sa manovim motorima imaju od 20 000 i preko 25 000 sati jos nijedan nije radjen apsolutno nista a radili su bukvalno sve . Dok dajcevi vec imaju problema pravili su problem i pre 4-5 000 rc .

Mislim nemora to da znaci ima tu jos faktora ali kazem samo da su manovi motori provereni kao dobri.
 
Mene je man odusevljavo iz dana u dan. Imam samo jedan senzor da promenim (neznam jos koji i gde) jer ujutru sam imao gas. Tj mogu ga dodavati i oduzimati. A kasnije tokom dana mi padnu obrtaji i ostanem na 1400 do 1500. Ali i na njima sve mi je radilo jako dobro. Svi parametri su bili u zelenom
 
Pitao sam u temi zmaj niko neodgovara,sta da gledam na zmaju 135 iz 1999 i 2006? ta dva su u prodaji a interesuje me osim klasicno sto na svim kombajnima gleda se sta ima kao problem ovaj model zmaja.
 
Nazad
Vrh