Skladištenje zrnaste robe

Ne znam dali je to taj lik ali vidim da ima to što meni treba..... sutra ga zovem..... Hvala Milane.....:ppozdrav:



--------------------------------------



Zvao, ali nema ništa raspareno........ostala mu jedna kompletna duvaljka.....
 
Poslednja izmena:
Juce sam zavrsio sa kukuruzom.Vlaga je od 16,3 do 16,8.(ova veca vlaga je ovaj sto sam juce radio) Jedan deo sam smestio u cardak koji je pregradjen u tri dela (da bi bilo vise cirkulacije vazduha),i to sam sipao najvise po dve prikolice dnevno u razlicite pregrade.Ostatak stoji u prikolicama i u supi na betonu.Moram jos nesto da napravim za skladistenje,privremeno za ovu godinu,jer ne mogu da ga prodam po 15 din.

Nadam se da ova vlaga od 16 i nesto % nije velika i da nece biti problema...
 
Poslednja izmena:
slike.php
[/URL][/IMG]

Danas konačno završen posao oko kukuruza za ovu godinu. Okrunjeno pre kiša ali je čekao istovar dok se vreme unormali.
 
slike.php
[/URL][/IMG]

Što se tiče spoljašnje vlage to smo rešili OSB pločama a što se tiče "unutrašnje" vlage tu smo pazili da unutra ubacimo od 16,8 do 17,5 % vlage.
Pre dve nedelje smo ubacili BC pajdaša i do sada nema promene u temperaturi....danas je dodano sa 17,5 vlage.......pratićemo situaciju......
 
:haha:A ja danas predao kukuruz što smo juče vrli sa 18,4 vlage dok taj isti kukuruz juče bio ispod 18,0 vlage.Kaže lik na otkupu da je dobio preko noći na prikolici tu vlagu od 0.4-0.5 koji me je prebacio u drugu grupu na tablici.:sjasi:
 
@KAMENI
Ako dobro vidim ojačao si stubove armaturom.
Zar nisi trebao da ih spustiš niže,jer je najveća sila u donjoj zoni stuba?!
 
ljusha

Na prethodnoj slici su montirane OSB ploče, pa kada je sve "zadihtovano" onda sam izbušio rupe u stubovima pri dnu i u sredini, i na poprečnim gredama i donjim i gornjim......
Armatura 10-ka, narezao navoj i malo napregnuo pre punjenja........stoji ko oficir
:osmeh:

Možda se ovde vidi malo bolje......praši duvaljka....

slike.php
[/URL][/IMG]
 
Dobro si imao zivce toliko da narezujes :osmeh:,Ja nisam uspeo da nadjem obicno glatko gvozdje,nego samo rebrasto_Onda sam to rebrasto kupio iseceno po meri,pa sam na jednu stranu zavario parce flaha (5 x 50 x3),a na drugu stranu zavario parce navojne sipke i tu zavrnuo po dve matice i stavio siroku podlosku.
Te sipke sam stavljo samo u donju zonu.Za sad vidim da ne treba na sredini,a gore tek ne treba,jer su grede koje su zasecene i one drze,tako da nema sanse da se razmakne.
 
Znam za vuceno gvozdje,naravno.Ali,treba toga dosta.Nije skupo ovo,nije skupo ono,ali nakupi se poprilicno.I ovako me prepravka cadaka kostala lepo para,a tek rada...
 
U pravu si.Nakupi se lepa cifra ali opet uradiš jednom kako treba pa si miran i o tome ne razmišljaš više.Kada sam preuređivao kotobanju sa slika u skladište za zrno samo sam ubacio lim unutra,vezao ga,zanitovao i gotovo.Zato smo prilikom izgradnje ubacili gvožđa u vidu binora,rebrastih armaturnih mreža,armature,cevi i ostalog kao za atomsko sklonište da ne razmišljamo a i koštalo je lepo.
 
Nazad
Vrh