Skladištenje zrnaste robe

Može,slikaću čim stignem.Ima mali puž koji vuče žitarice iz levka,dužine 20-30cm i na njemu je perforirani lim kroz koji ispada nečistoća.Nju izbacuje vazduh iz turbine.

- - - - - - - - - -

1_tmb_82019003_DSC_0135.jpg




Vidi se mali puž sa strane i okolo njega gomola semena korova i nečistoće.
 
Poslednja izmena:
Hoce i ova mala da duva prasinu i lakse necistoce napolje . Siber na duvaljki se otvori skroz a sa siberom na prikolici se dozira kolicina mase . Tada vecinu necistoca izduva al je moguce da se prepuni transporter tako da treba biti precizan .
 
Posto ti je parkirana uza zid pazi da neoduva il zid ili sebe posto ima tockice,moglo bi se i vozati po dvoristu u krug na njoj....:osmeh:
 
Recimo ovako , sto je tanji "properel" na tom radijalnom ventilatoru ima manju kolicinu odnosno kubikazu zraka izbacenu ali ima veci tlak zraka , teoretski i prakticno moze vise mase da podigne a manje zraka koristi.
 
Sta mislite da li bi nesto uspeo da 'ocistim' soju ako bih na puzni transporter sa donje strane isekao parce cevi i na taj deo stavio sito. Naravno to bi bilo dovoljno debelo sa rupama tolikim da soja ne moze da prodje a semena korova mogu. I ako bi moglo sta mislite koliko bi dugacko to trebalo da bude? Radi se o puznom transporteru od 9m
 
Izvodljivo je ali bi trebao usporiti spiralu da masa ne ide brzo jer će ti seme korova preletati sito.Najbolje bi bilo ubaciti sito sa duguljastom perforacijom jer u okruglo hoće da se zaglavi zrno i blindira ga pa gubi svoj efekat.Dužina tog sita najmanje 2 metra opet zbog preletanja mase i slabijeg čišćenja.Pravio sam sito za čišćenje soje od stare ograde kojoj sam sa strana privario parčad lima da masa ne klizi na stranu već da ide ravno preko sita a od gore vezivao žicom mrežicu za fasadu.Dimenzije sita su 2*1 m a stajalo je na prikolici pa se kipovalo direktno na sito ali je moralo sporo jer nije moglo lepo da se prečisti već je preletalo.
 
Danas sam tražio po gradu i čujem da ima neki lik iz Šapca (nakupac) i da iznosi samo u Rumu na vašar. Znači, prodaje samo cevi i kolena za duvaljke, možda ga neko zna ?
 
Nisam čuo a trebalo bi i meni još nekih cevi.Zeznuto je što je fi150 pa ne mogu da se koriste ni jedne plastične kanalizacione cevi.
 
Nazad
Vrh