Skladištenje zrnaste robe

moze li neko da mi da tel. lika koji pravi sibere koji se stavljaju na pod prikolice , a vidim i da ih stavljate ne cardake za ispust
 
Kad stavljate tako u čardake, dali se pokvari zrno koje je prilikom krunjenja izlomljeno? Nema ga puno ali se nadje.
 
25oxs06.jpg

Zavrsen utovar,jos samo da se cerada postavi, i staBog da. Prvi puta skladistim na ovaj nacin, nadam se ne i zadnji. Stajale prikolice pod supom sa 14,2% vlage, i ovih dana dopunjen cardak. Visina je 3m nadam se izgurace do proleca, iduce godine nameravam kanalizacionu cev po celoj duzini, i ponekad produvati, u tom slucaju bi moglo cak i sa vecom vlagom, kao sto pisu neki clanovi koji vec imaju iskustva sa lagerom na ovaj nacin.


Prosle godine na 20 vagona kukuruza ,izgubio sam 5 hiljada E sto na susenju sto na ostale otimacine, dosta vise
 
pozdrav
imam par pitanja :
1.ako je silos precnika 1metar i visine 5 metara, kolika je njegova zapremina (m3)
1.2.ako je silos dimenzija iz prve tacke koja je najveca vlaga koja se moze skladistiti bez susenja a da kukuruzu i soji ne bude nista.
2. Koliko stane kukuruza u zrnu u m3 a koliko soje.(negdi sam procitao da u m3 stane 500 kg kukuruza u klipu, to znaci da u zrnu stane mnogo vise)
 
1. Zapremina valjka r^2*pi*h =3.9m^3

2.relativno... do 17% vlage do maja meseca

3. Kukuruz oko 700 kg i soja nesto manje.
 
@kristal Biće to sve ok, i dalje od proleća.
Kolika je širina čardaka,jesi li ojačavao(vezivao) cevi sa unutrašnje strane?
 
Ja sam slicno uradio, samo sto sam ga oblozio metalnom mrezicom I nije na zemlji nego iznad obora, sa cime si ga ti oblagao (izgleda kao novine)?
cardak duzine 10m podelio sam na 3 dela ako budem morao da eleviram kukuruz, da mogu jednu po jednu celiju. Kasnije cu staviti slike.
 
Zorane, dal planiraš i beton da oblažeš nečim ili će kukuruz direktno na njega iako mislim da to nije pametna ideja !?
 
Nazad
Vrh