Sjenicka ovca

Moj sjenicki dvizac slikan juce,jagnjad su bliznad stara par sati od texela
35mqh5y.jpg

ve6gds.jpg
 
::svaka cast:: ::svaka cast::Stvarno sam opčinjen sjeničkom ovcom!Viđao sam je po sajmovima . ali ovakve primjerke nisam.Šteta što se ne mogu držati u BIH jer svi traže jagnje od 25-30 kg max.
 
Zastom mislis da se ne mogu drzati u BiH ?
Pa ti jagnje prodas kad dodje do 25 kg,od cistih pramenki dodje malo sporije,od ovako malo oplemenjene dodje nesto brze,a od ovih plemenitih rasa pogotovo tovnih dodju najbrze do 25 kg(svega 2 mjeseca uz dobru prihranu).
Koju rasu ti drzis?
 
Kad bi sve to bilo tako jednostavno. Prije svega glupo je hraniti veliku ovcu i rano prodati njeno jagnje od 25 kg iako relativno brzo postiže kilažu od 35-40 kg. Ja sam imao križance virtemberga i ovdašnje (Potkozarje) pramenke pa su svi davali razne primjedbe. Sada pokušavam nešto sa romanovskim,virtembergom i pramenkom pa će mo vidjeti. Cilj je dobiti po ovci više jagnjadi u toku godine , a da fenotipski ne odskaču mnogo od pramenke. To je cilj a šta će se dobiti ...
 
@miladinovic da li si ovo slikao redom ili si probirao bolje bokseve kondicija osim kod odraslog ovna ::lose:: a o ukrvljavanju da nepricam iskusio sam ga gorko kod Zorana. Na prvi pogled mi se cini da ima i par meleza kod jagnjadi. Ovan sa braon pigmentima gubice i ociju? Zadnji put kad sam bio bilo je dosta boljih primeraka izgleda kriza i kod Kosica.
 
skupa hrana ostavlja svoj danak skoro kod svih ovcara, na dosta mesta sam se uverio da ljudi uopste ili skroz slabo daju kukuruz ovcama(o koncentratu i da nepricam), drze ih samo na senu(uglavnom losem) sarovini, slami, u jednu ruku nije to bas humano, ali realno gledano na ovu cenu hrane i jagnjeta sta im drugo ostaje, da rasprodaju ili da nastave da se muce i oni i ovce :nono:
 
Tacno je sve sto rekoste,hrana skupa i tanka a bokseve sam probrao jer je ovo tema sjenicka ovca a ne sarovnjaci neki da se kace
Braon pigment je sa sjenice ovan takvi su sad uglavnom dole videli ljudi da se bolje blizne i bolje napreduju,pogledajte samo Mujezinoviceviu kolekciju ovaca s izlozbe sve su braon,i ovaj ovan je od njega sto ga je rajko spomenuo.uzivo to je dobro grlo,tvrdim prva klasa,naravno da nije elita za to ipak mora imat jos nesto
Post je spojen: [time]1294063313[/time]
_________________________________________________
evo jos slika ,bez cenzure,vidi se tu da ima i mesanaca,ima oko 80 trenutno kod kuce i na sjenici jos oko 150 komada
Ima tu dobrih grla ali ne i elitnih po mom skromnom misljenju,glava je od drugog ovna kog ima,zanimljivo grlo,extra telo al zbog cupave glave mi se ne svidja nikako
rswm6g.jpg

4igg9u.jpg

k1yy35.jpg

16j0e81.jpg

29enfw6.jpg

Post je spojen: [time]1294129849[/time]
_________________________________________________
A ovo je telo ovog cupavca,mrsav je jako satro se u nekom haremu
2le5quw.jpg
 
"Kompenzacijski" janjci (prinove) koje je kolega Miladinovic ne tako davno postavio na forum od prije tri sedmice u mom vlasnistvu (pet zenskih i ovnic). Inace grla su porijeklom sa Pesteri (ja sam ih kupio u BiH od vrhunskog odgajivaca i selekcionera sigurno sa najkvalitetnijim materijalom u BiH).
Roditelji su im vrhunski kvalitet a jedna od ovih pet je direktni potomak od pokojnog Ljubomira Jovanovica sa Pesteri (svi iole upuceniji znaju da je pomenuti bio jedinica mjere za kvalitet sjenicke ovce).
Janjci su od avgusta i septembra.

Naravno prvi medju jednakim:

mrb535.jpg


2gvo3g4.jpg


oirqrn.jpg


5o57vl.jpg


2cglmax.jpg


A sada dame

2j2j2mr.jpg


xlf2va.jpg


212d015.jpg


Trebali napominjati da su ovo seke

2w7pnb5.jpg


2gxjv28.jpg


e70120.jpg


by Moderator: Malo sredjeno i odmah bolje izgleda, ali za pogledati (učitati) treba mnoooogo vremena!!! :ppozdrav:
 
E to se zove prava kupovina :D
Da ih brzo razmnozis i postavis standard kvaliteta ove rase u BiH
Ako mogu da izaberem sta mi se najvise svidja od njih to su ove bliznakinje,desna je zaista idealno grlo,i ovnic koji bas bas obecava da ce postati vrhunski primerak
 
Hvala prijatelju, iskreno isto zelim i u suprotnom smjeru. Kod nas u Bosni se kaze nije sto je nanijeceno (zeljeno) nego sto je sudjeno, zato sam i napisao kompenzacijski janjci. Naime, bio sam skoro pa ubijedjen da cu uvesti odredjena grla iz Srbije, vec mi je vlasnik njihov izvrsio i odabir, medjutim ove nase prekogranicne birokratske "olaksice" su me jednostavno odredile da odustanem od toga posla (iskreno se nadam samo trenutno), a kao prva zamjena za nabavku kvalitetnijeg materijala su mogle samo doci sjenicke ovce. I sasvim slucajno (a tako je to trebalo i biti) dodje do ove kupovine i nimalo se ne kajem, naprotiv.
 
Bosnian je napisao(la):
"Kompenzacijski" janjci (prinove) koje je kolega Miladinovic ne tako davno postavio na forum od prije tri sedmice u mom .........................

Kolega Bosnian, fotografije su jako velike, svaka preko 1 MB (njih 11 skoro da "obore" Forum), vrlo se teško i sporo učitavaju. Ako tako svi budu radili, neće valjati !!! Posebno je što ovo može da vidi najviše 15% članova Foruma, koji imaju "brzi" Internet. Za sada neću brisati, samo ću malo da sredim.
Molim ubuduće smanjite rezoluciju na Digitalnom fotoaparatu (sada vam je na 1600x1200), stavite na 800x600 to je dovoljno kvalitetno za Forum, a nije preveliko, svaka veličine malo preko 300KB.

Sada tek videh da "ista priča" sa Romanovim i Slovensko-Solčanskom, a naravno kada je jedan te isti fotograf i digiaparat ?!?!?!

Ako to ne možete učiniti, koristite neki drugi program, npr. ImageBam, imate Uputstvo na:

http://poljoinfo.com/index.php?topic=118.msg134161#msg134161.

Evo kako izgleda sa Vaših fotki, program ih je sam poredjao, a svih 11 su ukupno "teške" samo 110 KB!!!!!!!


:ppozdrav:
 
Maestro oprostite primam ukor, evo pokusacu po vasim uputama postaviti par forki tek da probam.Molim za razumijevanje ako pogrijesim.

 
Bosnian je napisao(la):
Maestro ......................za razumijevanje ako pogrijesim.
.................................

Skoro bez greške, uz jednu malu korekciju (uvek kada napišete nešto dajte dva nova reda - dva puta Enter, da bi se fotke odvojile od teksta), inače 3x ::svaka cast:: za Bosnian-a (maestralno odradjeno iz prvog cuga), s tim što ste mogli da napravite Upload još 5 ili 10 fotki i ImageBam bi sve sam poredjao u 2, odnosno 3 reda po 5. Ko hoće da pogleda sada izabere jednu i klikom na Thumbnail otvara.

Još bitnije je da kada neko otvori stranicu one se učitaju dok si rekao "keks", tako da i oni sa dial-up pristupom Internetu mogu da to pogledaju.

:ppozdrav:, :cool:, ::svaka cast::
 
2vmep8l.jpg

Post je spojen: [time]1294594863[/time]
_________________________________________________
Ovan od 14 meseci i njegovo janje od 12 dana
 
evo nekoliko slika izradjenih pre par dana , jagci su stari 10 meseci , a ovce sve ojagnjene imaju po dvoje a jedna troje jagnjadi...
bge2ok.jpg

2mzl253.jpg

20aayrn.jpg

243iyhx.jpg

smzu4j.jpg
 
Nazad
Vrh