Sjenicka ovca

ocigledno da se covek vodio time da su bitni samo lepi rogovi a to sto buta nema nigde u odnosu na stomak i jos dodati nedostatke koje si ti primetio, to nema veze :haha:
 
ova rasa zadnjih par godina dosta nazaduje eksterijerno,a i sve je manji broj grla,ukrstanja su sve cesca,pitanje je da li ce za 10ak god i za nju davati subvencije kao za ugrozenu rasu,tendencija smanjenja broja kvalitetnih grla jako je izrazena
 
Izlozba u Valjevu odrazava se na pijacu u Belosevcu 19.09.2010.god s pocetkom oko 9h
Svi koje zanima i koji zele doci dobrodosli su,za sada znam da ce biti izlozene dobre kolekcije Sjenicke i Romanovske ovce
:ppozdrav:
 
Izlozba u Valjevu danas,evo slika onoga sto je po meni bilo vrhunsko.Prva 2 ovna medju starijim ovnovima i jedan mladji ovan(dvizac doveden iz haream direktno,zato je i mrsav ko pas) kog cak slavna komisija nije ni ocenjivala a nagrade su poneli neki levaci,o tome cu pisat kad saberem utiske
2crodg2.jpg

to je taj mladji ovan i jedno zanimljivo jagnje s njim
bhkqkp.jpg

Ovan sampion,vlasnik Kosic Zoran
16acn6c.jpg

5ba5gn.jpg

Drugoplasirani ovan,inace zadnje 4 godine sampion,po meni jako zanimljivo grlo izvornog tipa
Post je spojen: [time]1284962234[/time]
_________________________________________________
Ovnovi apsolutnog sampiona Obrada Konstantinovica(doterao puno grla niej dobio nijednu nagradu drugu sem da je apsolutni sampion,na dodeli svi su se smejali :haha: :haha:).Meni se jako svidja njegov ovan najmanji,ovaj u prikolici,naravno da slavna komisija ga nije ocenjivala,vec je izabrala srednjeg sa slomljenom vilicom(u borbi stradala jos dok je bio dvizac)
2qsnznm.jpg

2nid7k7.jpg
 
Kao sto sam obecao evo reci il dve o slavnoj komisiji.Na slici koja sledi su mladi ovnovi na ocenjivanju.ovan kog drzi covek u crvenom kacketu je dobio 3. nagradu,kao sto se moze primetiti ima skroz bele usi,slabo pigmentirana usta i oci,ukratko teski mesanac,znam covekovo stado ne pricam napamet.I par slika ovnova solidnih,obratite paznju na vunu kod njih i kod sampiona,takodje i na sirinu(sampion je siri i ima meku vunu i cupave noge,sa sjenice je inace poreklom,dok ovi su blizi starom tipu,tanki i s ostrom vunom i golim nogama),jedan ovan s impozantnim rogovima
25f3lgj.jpg

ezk6j8.jpg

jgt6ax.jpg

24e87iv.jpg
 
sepo miladinovcu...ali kako uspevas da ti ovce budu tako mirne...ove moje samo jure negde a i za mene je misaona imanica da im pridjem onako blizu dok su na pasi... ::namigivanje::
 
Hvala,mada ovo je samo osnova za ono sto za 3 godine pokusavam da napravim,bio sam se udaljio od sjenickih ali se opet ozbiljno vracam na to polje
To je razmazeno sve od prvog dana,vecina dolazi na poziv po imenu i sl,cuvaju se skoro stalno p ase ne plase:)
 
35l57v4.jpg

Post je spojen: [time]1286550700[/time]
_________________________________________________
j0i5c7.jpg
 
kupujem vrhunskog ovna cistokrvne sjenicke oplemenjene rase tezine min 130 kg,starost max 4 god,minimalno iz dvojki,papiri nepotrebni,obavezno dobre naravi,max cena 500 eura, u zavisnosti od kvaliteta jasno i cena
tel kontakt 0642987629
:ppozdrav:
 
Evo slika koje sam napravio za vikend kod jednoh odgajivaca.Nesto je slikano s fotografija.Veliki ovan na slikama je najveci Sjenicki ovan za kog sam cuo ikada,u sedmoj godini bio je tezak 163 kg,jedan od njegovih najboljih sinova sa 23 meseca imao je 127kg.Inace ovce su kupljene 2000. god u selu Brnjica od cuvene familije Milevica.Grla koja sada imaju zbog ukrvljavanja su samo bleda senka tih prvih ovaca,ali prosek jagnajdi po ovci im nikad ne pada ispod 2 godisnje
auzgqr.jpg

rutue1.jpg

ip33bp.jpg

25po47s.jpg

3535i1k.jpg

Prilog sa Pesteri i veliki stocar Ljubomir J. iz sela Dujke,ovan koji je 4 god za redom bio sampion izlozbe u valjevu iz njegovog je stada
http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/11352/Sasvim+prirodno:+Pešter+-+Proleće+
 
Pozdrav svima iz Istocnog Sarajeva, da vam se malo pridruzim reko. Dali mozda neko od vas zna uzgajivaca Sjenicke ovce u R S ili Bosni? :ppozdrav:
 
2evb4hx.jpg
janjci od avgusta
24dpy4y.jpg
zmjj37.jpg
35lhpg9.jpg
1zo86e0.jpg
bhb0qd.jpg
ovan od januara steta fali mu pola lijevog roga
qzkz1z.jpg
preko 80 kg
2567a88.jpg
prvo dvoje su moji i jos cetri zenske
21odhk.jpg
w8uow6.jpg
2u76gdd.jpg
to je to
[/quote]
Bio sam slobodan postaviti slike koje je napravio jedan nas clan na kojima se vidi dosta toga dobrog :D
 
pozzzdrav za sve forumase.Evo i mene .Nije me bilo odavno.Lepe su bre ove sjenicke ovcice.Pozdrav za Dr.Miladinovica. Dugujem ti informaciju za "zelandjanke" nisam zaboravio,ali ne n adjoh nikakav valjan trag.
 
Vise o samom stadu nadam se ce nam reci vlasnik ovih grla kao i buduci vlasnik jagnjadi:),ima zaista dobrih grla.
Iskreno druze nisam ni ja nikako moga naci traga tim zelandjankama iako su se pojavljivale na tv-u
 
@Zemun
potpuno se slazem da mi je pod podjednako zanimljiv koliko i grla, inace grla su iz Bosne a poreklo je sa Pesteri
evo i jedne skroz tipicne ovce doduse u malo losijoj kondiciji
rkwiv6.jpg
 
Nazad
Vrh