Sjenicka ovca

lepe ovce a malisani su vrh,to sto su malo mrsaviji na rodjenju nista ne znaci kod ove rase,brzo se popune.bravo za slike Bosnian
 
Prinove od nedelje,stare manje od sat,spavaju kraj sporeta kao macke dve dok se ne osuse,2 muska blizanca,jedan je od romanova drugi od sjenickog
synsar.jpg

2n9w1as.jpg
 
svaka cast Miladinovicu nek su korisni :ppozdrav: a zasto si ih odvojio od majki?
Post je spojen: [time]1297761026[/time]
_________________________________________________
 
nije htela da ih olize,mlada je,samo sisali i odneo ih u kucu da se osuse pa sam ih vratio i nikakav problem posle
nisam hteo da rizikujem da ih ostavim da se sami suse i da se prehlade il slicno...a i baka se slabo krece pa ujedno i da ih vidi (stara cobanica :D)
inace sjenicak je ispao drugi i bio je u obmotan opnom providnom,kako se vec zove da sam zakasnio par sekundi ugusio bi se,prestao je da dise
to sam mu raskinuo i uhvatio ga za zadnje noge i podigao i odmah je prodisao
desava se cesto da se radjaju u toj opni ,zna li neko zasto,moze bit opasno ako niko nije tu?
 
lepo lepo... :D

inace tako gada se jagnje ovce uvek drzim flasu sirceta u stali...i ako ima nekih problema kao sto je sad imao miladinovic,samo sipam malo sirceta u ruku i "omazem" mu oko nosa i odma prodise... ::namigivanje::
a sto se tice te opne stvarno ne znam i mene zanima.. :sta:
 
@OVCAR80, da bez ikakvih problema,sjenicke su po prirodi jako dobre majke
@Sika,hvala,to za sirce nisam znao...
 
malo sam za vikend lutao pa evo par fotki
valjevski kraj
2njd6yb.jpg

2qsysll.jpg

Sa sjenice nesto sveze

29nf30m.jpg

2v9p0kk.jpg

Podmladak kod kolege Latifa Bihorca
11j9qvs.jpg

Jagnjad kod Mirsada Bihorca
bhf4aw.jpg

2mytge8.jpg

25uh4oz.jpg
 
Opet ste kolega imali priliku nakratko uzivati na izvoru. Izdvojio bih ovaj quatro sa cetvrte fotografije.
 
Bilo je zaista fino iako sam bio na kratko zbog loseg vremena i uslova na putu,ta 2 para blizanaca uzivo su zaista neodoljiva,a sto se njhovog kvaliteta tice,cak ni cepidlaka kao ja nije im uspela naci manu bar za sada u tom uzrastu
 
Nekoliko "svjezih"fotografija stada jednog reprezentativnog odgajivaca sjenicke ovce.Ovnovi su dobro poznati i vec vidjeni na forumu, medjutim, cilj mi je bio pokazati jedan interesantan detalja a to su grudi kod ovog sjenicaka u stvarnosti su impozantne kao i ovnovi, vjerujte da bi se mnogi terminalci postidjeli ove sirine i dubine. Svaka cast odgajivacu koji ih je ovako odnjegovao

 
Taj dozivljaj uzivo slika ne moze dovoljno da priblizi,taj ovnic je pravi top tu nema sta,pre svega genetika a onda i odlicna nega a rezultat je vidljiv,oko 100 kg u starosti od 12 meseci sto je za ovu rasu impozantno
:ppozdrav:
 
Slazem se kolega fotografija u ovom slucaju ne oslikava ni priblizno stvarnost, ovnove sam vidio na fotografijama kada sam ih uzivo vidio jednostavno nisam mogao vjerovati svojim ocima. Mala samo ispravka ovaj sa impozantnim grudima ce tek u aprilu imati godinu dana starosti.
 
Nazad
Vrh