Sjenicka ovca

Dobra grla,na prvoj slici bez cube ovce sa malo ostrijom vunom,ok su skroz
o ova 2 lepotana nema sta da se prica uzivo su verov jos bolji.cupave noge lepo govore od koga su nasledili masu i okvir:).ovaj levi je malo nizi al je verov mlad.ja sam najveceg sjenicaka video od 125 kg i zaista je bio impozantan
Koja je cena bila za tog veceg znas li mozda Uhaladza?
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1276625741[/time]
_________________________________________________
2lm9gy0.jpg

Slika koju sam obecao,prototip ovaca koje su medju prvima stigle organizovana s Pesteri u Valjevski kraj
Ovo na slici je unuka ovce koja je dobijena u tom dovozu,ima go stomak,noge i vrat i bez cube je,skoro je identicna s babom koju smo drzali do 11. god,i zadnji put se obliznila iako nije imala nijedan zub u glavi i jela je odvojeno spremljenu hranu
 
manjeg je cenijo 300 e,ima kod nas sad 25 sajam poljoprivrede imace izlozba sjenicke rude izlagace ga ovaj gazda pa cu pitati za cenu.
 
uhaladza je napisao(la):
manjeg je cenijo 300 e,ima kod nas sad 25 sajam poljoprivrede imace izlozba sjenicke rude izlagace ga ovaj gazda pa cu pitati za cenu.
Hvala za informaciju Uhaladza.moje skromno misljenje je da je to ipak previsoka cena.po izgledu taj manji ne vredi vise od 1,7 eura po kg i to da ima odlicnu genetiku u sebi
ako budete bili na izlozbi postavite i neku sliku:)
:ppozdrav:
 
slazem se i ja da je previsoka ,ali drze ih ljudi na ceni ,mislim ovi kod kojih znas da je to domace i da samo svoju staru dobru rasu drze ,i ne mesaih sa drugim ovcama...onaj veci i nije skup 300 vredi isplati se za jagnjad ....slikacu na izlozbi i izbacicu slika..pozdrav svima.
 
Svako ima pravo da ceni svoju robu,ja samo kazem koliko bih ja dao za manjeg,mislim da je to realna cena.
Veci vredi 300 tu se slazem,mada verovatno ga ceni vise gazda.
Takodje j ei problem prodati ovna kad odradi svoje sa tolikom kilazom,
Cekamo slike
:ppozdrav:
 
Pozdrav svima , evo malo slika sa sajma koji je odrzan u Sjenici.......
pa kao prvo pobednika u konkurenciji ovnova ,
vg1je9.jpg

Post je spojen: [time]1277606808[/time]
_________________________________________________
54aplh.jpg

Post je spojen: [time]1277639246[/time]
_________________________________________________
142 kg kaze gazda da mu je vago


Post je spojen: [time]1277671856[/time]
_________________________________________________
35b762w.jpg

Post je spojen: [time]1277704386[/time]
_________________________________________________
mogle su biti malo bolje uhranjene.

Post je spojen: [time]1277736832[/time]
_________________________________________________
116nv4z.jpg

Post je spojen: [time]1277769940[/time]
_________________________________________________
n48txs.jpg

Post je spojen: [time]1277802389[/time]
_________________________________________________
ove zadnje su osvojile prvo mesto u kategoriji ovaca

Post je spojen: [time]1277834976[/time]
_________________________________________________
femjb7.jpg

Post je spojen: [time]1277867651[/time]
_________________________________________________
2qjy492.jpg

Post je spojen: [time]1277900205[/time]
_________________________________________________
ima jos slika pa cu izbacit za sada je dovoljno.
 
pored izgleda ovaca bitan je i zdravstveni status a na ovoj izlozbi to nije bilo bitno. Kad naidje bolest ne pita se na kvalitet, sve se cisti
 
mozda je moj komentar malo skrenuo paznju sa kvaliteta zivotinja, pa se zbog toga izvinjavam a slazem se sa misljenjem rajka da su kolekcije dobre. Ipak bih ponovio da je zdravlje jako bitno i mi upravo zbog toga izlazemo samo u Novom Sadu jer se jedino tamo, koliko je meni poznato, radi analiza krva pred izlozbe.Sigurno ste culi da je negde na jugu srbije zbog neodgovornosti pastira brucelozom zarazeno oko 2000 ovaca koje su sve pobijene i odstranjene. To je opasnost po zivotinje ali i po ljude. Zato dobro razmisljajte pri kupovini od koga kupujete gde svoje zivotinje izlazete.... lepo vece svima zelim :cao:
 
Miljko da me ne shvatis pogresno, kada sam pomenuo sajam u NS mislio sam konkretno na Sjenicke ovce koje su bile izlozene. Dobro sa tim kerefekama oko izlaganja nisam upoznat ali stoji to da treba cetvore oci otvoriti... Ne samo u ovcarstvu, doslo je vreme da ce brat brata zajebati i dva puta ako moze.
 
Hvala i bravo za slike Uhaladza ,nadam se da ces ih okaciti jos:ppozdrav:
Sampion ovan je bas bas dobar,ako mu se moze naci ikakva zamerka to su cupave noge,ima idealne rogove.Sampionske ovce su dobre takodje,ujednacene,nisu mi po ukusu zbog tackica nekih i cuba velikih al njihov kvlalitet se ne moze osporiti.
Jel bilo nekih prodaja,kakve su cene bile za dobra grla?
zanimljivo je da je vecina ovaca jos neosisana,mada Pester nije toliko vruc pa nije strasno
Link koji opisuje temperature prosecne u srbiji po nadmorskim visinama,lako se vidi zasto im vuna ne smeta toliko kao nasim ovcama koje su na visinama ispod 300 m(kod nas prosek oko 11 a kod njih ispod 6 stepeni)

http://www.hidmet.gov.rs/latin/meteorologija/klimatologija_temp_rezim.php
 
Kolega lle de franc me je pitao za misljenje kako bi bilo da ukrsti sjenicku rudu i lle de franc ,evo moje jagnje i koje kje od lle de franca i sjenicke rude.ja mislim da je to prava kombinacije ,evo slike .
eaij4o.jpg

Post je spojen: [time]1278070991[/time]
_________________________________________________
2u8cnlh.jpg

Post je spojen: [time]1278103740[/time]
_________________________________________________
evo jagnjadi koja su kod mene rodjena sjeniko je starije od romalovskog 17 dana a uporedite razliku ,i vidite koje je isplativije i bolje drzati.........
30hwxg7.jpg
malo poredjenja.slika je za kolegu Miladinovica .pozdrav svima.
 
kolega uhaladza konstruktivan kao i uvek
Sto se tice slika,prvo da ti pohvalim ovce,zaista su dobre
Jagnje od franca bi npr proslo kao cisto sjenicko kod maticne sluzbe,ima odlike rase,verovatno mu majka nema cubu al ono ima,pigmentiran nos,usi,oko ociju.to je ono sto mi smeta,sto se rasa retko drzi cista i po propisu,a moglo bi se od nje nesto napraviti da nije sarenolikog kvaliteta
Sto se tice poredjenja rom mesanca i sjenickog,nisi nam rekao iz kolikog su legla i kakve su im majke i ocevi,posto je razlika bas bas velika,po mom iskustvu,mesanci napreduju oko 50 gr slabije u proseku od cistih,ima ih koji isto napreduju,a i manje,ovo je prosek
Da se razumemo,rom se koristi kao plodna ovca a ne kao terminalac
Kad budem stigao slikat cu moje ovcice ciste i mesane pa cete videti o cemu pricam,i naravno ko i svima na forumu za pocetak verujte mi na rec
 
Ako odlucim izlagati na izlozbi u septembru u Valjevu neka od ovih grla ce ici,ako se bas zagrejemo da uzmemo neko od prva 3 mesta mozemo dovesti i par pojacanja za kolekciju iz drugih stada a postenu komisiju podmititi evrima i samarima po potrebi:),salim se naravno
16ii7fq.jpg

b6f0ja.jpg

2r7olet.jpg

qspb7m.jpg

2wdqzgm.jpg

165p50.jpg

mhdava.jpg

dgcn.jpg
 
Nazad
Vrh