Sitnilice biljnih ostataka za adaptere na kombajnima(opšta tema).

Poznata mi j e ova firma.dobar adapter pravi ,ali je tema Zmaj adapter,i to sto nasi nisu ni kopirali nesto pametno .Ostaje tema za naseg aktivnog clana Jbrtka, zasto ne uradi veci precnik diskova i duzi nozevi, dali se plasis debalansa ,i brzim habanjel lagera jbrtka???'
 
Poznata mi j e ova firma.dobar adapter pravi ,ali je tema Zmaj adapter,i to sto nasi nisu ni kopirali nesto pametno .Ostaje tema za naseg aktivnog clana Jbrtka, zasto ne uradi veci precnik diskova i duzi nozevi, dali se plasis debalansa ,i brzim habanjel lagera jbrtka???'
druze,ja ovako pravim,tako su mi nacrtani programi za cnc secenje ,odradio sam jako puno adaptera i ljudi su zadovoljni.debalansa se nebojim,a ni da ce lezajevi stradati,a i da stradaju nista nije vecno.kazem ti ovako radim serijski,a ti ako imas neke specijalne zahteve javi mi se na pp i spremi::novac::.Ako zelis sad preko zime ugradicu ti i kameru da gledas kako sece,i centralno podmazivanje tarupa i merac obrtaja...itd,itd...a ima i drugih sto ugradjuju,mozes i njih da kontaktiras,
 
Kameru vec imam. a imam i pare samo mi treba najbolja resenje iz s...nja da napravimo nesto bolje,i da napravim i ugradim bolje od drugih jbrtka,jer ne idem za drugima vec drugi zamnom

- - - - - - - - - -

Naravno da je tema opsta.pozz za sve.ali mislim d a je forum upravo da razmenimo sto vise ideja i prakse ,na nedostacima masina,podesavanja i sl.a dugo se okrecemo oko Zmajevog adaptera koji ima zaostale konstruktivne izvedbe i pokusavamo nesto da popravimo kolko se moze.Dajte bilo sta na forumu za SVAKI PROBLEM OKO SITNILICE BILJNIH OSTATAKA A I HVALE NARAVNO
 
Možda bi za zmajev adapter bilo rešenje da se naprave drugačiji otkidački valjci,tipa nož na nož
Janova sečka radi prilično dobro na 3km/h,meni više smeta loš prijem mase u adapter pri većim brzinama i što dovodi do lošijeg tarupanj
 
jedno pitanje za gospodina jbrtka-imam fara 1300 i cetvoredni zmajev adapter za kukuruz pitanje glasi koliki je maksimalan broj obrtaja secke,nozeva.ja sam merio imam 1800obrtaja da li smem ubrzati i za koliko obrtaja,posto vi9dim da ste ovladali dosta ovom tematikom.zahvaljujem ,poz.
 
Računajte da su Zmajevi adapteri konstruisani pre 30 i više godina kada maltene nije ni bilo potrebe za njima jer se kukuruz skidao u klipu a uglavnom su bili po zadrugama i ostalim poljoprivrednim dobrima.Da je onda bio hit skidanje u zrnu verujem da bi ga konstruktori itekako poboljšali.Novi tip Zmaj adaptera je dosta poboljšan u odnosu na stari ali i on ima nedostataka.
 
Naš adapter je 72-god.... I ja ne da sam zadovoljan,nego sam super zadovoljan pogotovo od kako je dobio tarup-roto sečku. Znam za bolji adapter ali mi je trenutno ne dostižan jer košta ...... Mnogo.... Dok ne kupim bolji,S4 će raditi radnju.
 
A kad budeš kupovao drugi verovatno će ići u kompletu sa novim kombajnom !:ppozdrav:
 
Pre bih rekao drugim kombajnom... Sa povrsinom koju radim tesko da mogu kupiti novog. Ali iz tvoje tastature u Bozije usi! :)
 
Forumasi konacno jedan Zmajev adapter sa roto seckom koja je stavljena ispred grede da bolje sece i svi pogoni su na lance a pogon adaptera je dvostruki lanac trenutno se prodaje na Polovnim automobilima ali nazalost sam kupio prosle godine i sad samo d a ugradim secku ali ovo j e dosad jedinstveno ..sta mislite ?

- - - - - - - - - -

http://www.svastara.rs/stamper/112/84/244235/adapter-za-kukuruz-zmaj--e5ee.jpg

- - - - - - - - - -

adapter-za-kukuruz-zmaj--e5ee.jpg


- - - - - - - - - -

adapter-za-kukuruz-zmaj--e5ee.jpg
 
a
adapter-za-kukuruz-zmaj--47fd.jpg


- - - - - - - - - -

adapter-za-kukuruz-zmaj--96f2.jpg


- - - - - - - - - -

adapter-za-kukuruz-zmaj--e5ee.jpg


- - - - - - - - - -

adapter-za-kukuruz-zmaj--e18b.jpg


- - - - - - - - - -

Forumasi sta mislite o ovom adapteru i secke koje je ugradjena na njemu,prvi put da vidim da je pre grede ugradjena .dali je bolje ovako
 
Nazad
Vrh